7326 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlandı! KYK Borç Yapılandırma 2021 Başvurusu Nereden, Nasıl Yapılacak?

Yeniden Yapılandırma Kanunu, 9 Haziran 2021 Çarşamba tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğü girdi. 7326 sayılı kanun Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girerken KYK borç sorgulama ekranı ile borcu çıkan kişiler KYK borç yapılandırma 2021 başvurusu yapabilecekler. Peki, KYK borç yapılandırma nedir, borç yapılandırması nasıl ve nereden yapılır?

7326 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlandı! KYK Borç Yapılandırma 2021 Başvurusu Nereden, Nasıl Yapılacak?

Mİlyonlarca kişinin yararlanacağı ve bu nedenle yakından takip ettikleri Yeniden Yapılandırma Kanunu, Cumhubaşkanı Erdoğan tarafından onaylanarak Resmi Gazete ile yayımlandı. 9 Haziran 2021 Çarşamba tarhili Resmi Gazete ile yayımlanan 7326 sayılı kanun ile KYK borç yapılandırma 2021 süreci de başlamış oldu. 

KYK BORCU OLANLARA MÜJDE! KYK YAPILANDIRMA BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILACAK?

30 Nİsan 2021 tarihine kadar olan vergi ve prim borçları, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Gümrük vergileri, karayolu kaçak geçişleri, trafik para cezası, yükseköğrenim kredi borcu olan milyonlarca kişiye 7326 Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun, bugünkü Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Kanun kapsamında KYK öğrenim kredisi borcu olan kişiler de yapılandırma hakkından yararlanabilecekler. Borç yapılandırma kapsamında KYK borç yapılandırması için başvuruda bulunan kişiler borçlarını 6 ay, 9 ay, 12 ay ya da 18 ay taksitle kendi seçmiş oldukları seçenek dahilinde taksitle ödeyecekler. 

KYK BORÇ YAPILANDIRMA 2021 BAŞVURU LİNKİ! İNTERNETTEN KYK BORÇ YAPILANDIRMA BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Borç yapılandırması için başvuru yapmak isteyen kişiler Gelir İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesi adresi olan İnteraktif Vergis Dairesi  ivd gib gov tr adresi üzerinden sisteme giriş yapabilecek. Online sisteme giriş yapan kişiler karşılarına çıkan ekranda e devlet ile giriş seçeneği üzerinden e devlet giriş şifresi ve kimlik numarası ile sisteme güvenli bir şekilde giriş yapacaklar. 

Ekranda çıkan yönergeleri takip ederek sizden istenen bilgileri girerek her bir ekranı onaylayarak yapılandırma başvurusu yapılabilecek. İsteyen kişiler ise vergi dairelerine giderek şahsen başvuru yapabilecek. KYK kredi borcu yapılandırma 2021 için ilk taksit ödemesinin en geç 31 Ekim 2021 tarihine kadar yapılması gerekecek. Ödemeleri isteyen kişiler nakit isteyen kişiler ise kredi kartı ya da havale ile yapabilecek.

Yorumlar (0)