8 Mayıs 2021 Cumartesi Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, XRP Ne Kadar Oldu?

Kripto para piyasalarında önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son günlerde inişli çıkışlı bir grafik sergileyen kripto paralarda karışık fiyatlama hakim oluyor. Peki 8 mayıs 2021 Cumartesi günü Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve XRP ne kadar oldu?

8 Mayıs 2021 Cumartesi Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, XRP Ne Kadar Oldu?

Kripto para piyasaları dünyanın önemli finans merkezlerinden birisi haline geldi. Çok ciddi yatırımların yapıldığı ve hatta gösterilen performansa göre altın piyasasını dahi etkileyebilecek bir güce kavuşan kripto paralar artık yüksek bir takip altına alındı. Kripto paraların anlık fiyat değişimleri de büyük bir ilgiyle canlı olarak takip ediliyor. 

BİTCOİN NE KADAR OLDU?

Kripto para piyasasının öncü para birimi olan ve en yüksek işlem hacmine sahip para birimi ünvanını koruyan Bitcoin son günlerde karışık bir fiyatlama ile yatırımcılarının yüreklerini ağızlara getiriyor. Bitcoin şu anda 57.316 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Bitcoin son 24 saat içerisinde değerini yüzde 1,6 arttırsa da henüz yatırımcılarını memnun etmiş değil. 60 Bin dolar seviyesini aşarak kalıcı olma sorununu devam ettiren Bitcoin yeni bir sıçrama tahtası oluşturmaya çalışıyor. 

ETHEREUM NE KADAR OLDU?

Kripto para piyasalarından ikinci en büyük işlem hacmine sahip para birimi olan Ethereum da son dönemlerde düşüşler hakim oluyor. Şu anda 3.473 dolardan işlem gören Ethereum yatırımcısının bekledği sıçramayı ise bir türlü gerçekleştiremedi. Son 24 saatlik piyasa verilerine göre Ethereum yüzde 1,42 oranında değer kaybı yaşadı. Ethereum'un fiyatını ne zaman istikrarlı olarak arttırmaya başlayacağı merak konusu oldu. 

DOGECOİN NE KADAR OLDU?

Kripto para piyasasının 2021'deki en sürpriz para birimi şüphesiz Dogecoin oldu. Dogecoin bu yıl yatırımcısına akla hayale sığmayacak kazançlar sağladı. Üstelik Dogecoin'in yükselişi henüz durdurulamadı. Kısa süreli düşüşler yaşansa da Dogecoin hep bir fırsatını bulup fiyatını yukarıya çekti. Şu anda Dogecoin 0,68 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte ise Dogecoin değerini yüzde 18,24 arttırdı. 

XRP NE KADAR OLDU?

İşlem hacmi sıralamasında yerini Dogecoin'e kaptırıp 5. sıraya gerileyen XRP'de değer kaybı yine devam ediyor. Şu anda XR 1,56 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Günlük değer kaybı ise yüzde 4,18 oldu. XRP'nin toparlanma sürecine ne zaman gireceği konusunda analistler umut veren değerlendirmeleri henüz yapamıyorlar.

Yorumlar (0)