A Haber Kanalında Çok Konuşulacak Asgari Ücret Haberi! 2021 Yılında Maaşların Kaç TL Olacak?

Milyonlarca asgari ücretli çalışan açıklanacak olan 2021 asgari ücret maaşı rakamını beklerken zam oranı ülke gündeminin de 1 numaralı maddesi olmaya devam ediyor.

A Haber Kanalında Çok Konuşulacak Asgari Ücret Haberi! 2021 Yılında Maaşların Kaç TL Olacak?

Milyonlarca asgari ücretli çalışan açıklanacak olan 2021 asgari ücret maaşı rakamını beklerken zam oranı ülke gündeminin de 1 numaralı maddesi olmaya devam ediyor. 2021 yılında asgari ücret kaç TL olacak, ne kadar zam gelecek?

Emlak365.com  / 2021 yılında milyonlarca asgari ücretli çalışan maaşlarına pandemi nedeni ile yüksek bir zam yapılmasını isterken zam oranı için görüşmeler sürüyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı hakemliğinde işçi sendikaları ve işveren sendikaları arasında kıyasıya zam pazarlığı sürerken ülke gündeminin en çok konuşulan gündem maddesi de açıklanacak olan zam oranı oldu. 

A HABER YENİ ASGARİ ÜCRETİ BÖYLE DUYURDU!

Konu hakkında yapılan tüm haberler vatandaşlar tarafından yakından takip edilirken A Haber tarafından yapılan haberde ortaya atılan yeni maaş tutarı ise sosyal medyada tepki yarattı. 

A Haber muhabiri tarafından hazırlanan programda yıllık enflasyon rakamı üzerinden gerçekleştirilen hesaplama ile 2021 yılında net asgari ücret tutarının 2 bin 605 TL olacağı dile getirildi. 

ASGARİ ÜCRET NE ZAMAN BELLİ OLACAK, 2021 ZAM ORANI HANGİ TARİHTE AÇIKLANIR?

Çalışanlar asgari ücretin en düşük 3 bin lira olmasını talep ederken Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından 3. görüşme işçi sendikası HAK-İŞ ev sahipliğinde 22 Aralık 2020 Salı günü pandemi nedeni ile video konferans yöntemiyle gerçekleştirilecek. 

2021 yılı asgari ücret zam oranı yapılacak olan 4 toplantı ile belirlenecek. Son toplantı Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ev sahipliğinde yapılacak ve bu toplantı ile kesin zam oranı kamuoyuna ilan edilecek. Çalışanlar pandemi nedeni ile daha yüksek zam oranı talep ederken işverenler ise pandemi nedeni ile bu sene hükümetin vergi düzenlemesine gitmesini talep ediyor. 

Yorumlar (0)