ABD Senatöründen Bitcoin Açıklaması Geldi, Milyoner Vergi Önerisi Gündemde!

ABD senatörü Elizabeth Warren CNBC’nin Squawk Box programına katıldı.

ABD Senatöründen Bitcoin Açıklaması Geldi, Milyoner Vergi Önerisi Gündemde!
ABD senatörü Elizabeth Warren CNBC’nin Squawk Box programına katıldı. Demokrat Parti üyesi olan Warren yayında Bitcoin hakkında olumsuz açıklamalarda bulundu.  ABD Kongresi’nde pazartesi günü sunduğu öneriler ile ilgili de değerlendirmede bulunan Warren’ın Bitcoin hakkındaki açıklamaları ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in açıklamalarını akla getirdi. Warren açıklamaları ile Yellen’in Bitcoin hakkındaki görüşlerinin destekledi.

ABD Senatörü Elizabeth Warren: İşler Kötü Sonuçlanabilir

ABD senatörü Elizabeth Warren, katıldığı yayında Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Bitcoin hakkındaki görüşleri sorulan Warren, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’den alıntı yaparak Bitcoin’in spekülatif bir varlık olduğu tanımlanmasını tekrarladı. Konuşmasında Janet Yellen’in çok akıllı bir kadın olduğunu belirterek, Bitcoin hakkında onun görüşlerini desteklediğini açıklayan Warren, Bitcoin tanımlamasının ardından kripto para sektörünün genelini de içine alacak şekilde bu akımın kötü sonuçlanabileceğini belirtti. Kripto para sektörü ile ilgili ciddi endişeleri olduğunu dile getiren senatör, Bitcoin için yolun sonunun kötü olacağını açıkladı.

Warren Milyonerlerden Ek Vergi Alınmasını Önerdi

Bugün katıldığı yayında Bitcoin ile ilgili yaptığı negatif açıklamalarla hem kripto para piyasasında hem de ABD gündeminde yankı uyandıran Elizabeth Warren, pazartesi günü de ABD Kongresi’nde sunduğu tasarı ile dikkatleri üzerine çekmişti. Warren pazartesi günü milyonerlerden ek vergi alınmasına yönelik bir tasarı ile gündeme geldi. Warren önerisinde yıllık geliri 50 milyon dolardan başlayan ve 1 milyar dolara çıkan zengin kesimden yıllık yüzde 2 oranında daha fazla vergi alınmasını önerdi. Warren yıllık geliri 1 milyar doları aşan kişilerden ise yıllık yüzde 3 oranında daha fazla vergi alınmasını önerdi. Ultra Milyoner Vergisi olarak tanımlanan bu yeni tasarı henüz görüşme aşamasında. Bununla beraber tasarının kabul edilmesi durumunda devletin 10 yılda en az 3 trilyon ek gelir elde edebileceği konuşuluyor.
Yorumlar (0)