Açık Arttırmada 34 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satışa Sunulacak

ABD ve Fransa hükümetlerinin Bitcoin satışı yapacağına yönelik haberler üzerine satılacak olan Bitcoin’lerin nereden geldiği merak konusu oldu.

Açık Arttırmada 34 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satışa Sunulacak
ABD ve Fransa hükümetlerinin Bitcoin satışı yapacağına yönelik haberler üzerine satılacak olan Bitcoin’lerin nereden geldiği merak konusu oldu. Konuyla ilişkili olarak ABD, herhangi bir açıklama yapmazken, Fransa hükümeti hackerlar tarafından ele geçirilen Bitcoin’lerin satılacağı açıklamasını yaptı. Hackerlar’dan elde edilecek fonların müzayede edileceğini duyuran Fransız hükümeti, ABD hükümeti ile birlikte toplam değeri 34 milyon dolar olacak müzayede gerçekleştirecek. Bugün başlayacak olan müzayede 17 mart tarihine kadar devam edecek.

Fransız Kurum Toplam 611 BTC’Yİ Açık Arttırmada Satacak

ABD hükümetinin sessizliğine karşılık olarak hackerlardan elde edilecek fonların açık artırma ile satılacağını duyuran Fransız hükümeti, Londra merkezli bir kripto para birimi hizmeti olarak faaliyet sürdüren Gatehub’ın hackerlarından ele geçirilen kripto para biriminin satılacağını söyledi.

Konu ile ilgili açıklanan bilgilere göre el konulan varlıkların yönetilmesi ve geri alınması için çalışmalar sürdüren Fransız kurum AGRASC 34 milyon dolar seviyesine denk gelen yaklaşık 611 Bitcoin’in satışa sunulacağını belirtti. Fransız hükümetinin açık arttırma satışının Paris merkezli müzayede evi Kapandji Morhange’de 17 mart tarihinde yapılacağını duyurdu.

ABD 0,75 BTC İçin Müzayede Yapacak

Fransız hükümetinin 34 milyon dolar değerindeki Bitcoin satışı yanında ABD hükümeti de 0,75 Bitcoin satışı yapacak. ABD Genel Hizmetler İdaresi tarafından yapılan açıklama müzayedenin genelde hükümet hackerlardan veya suçlulardan varlıkları ele geçirdiği zaman gerçekleştiğini söylenirken 2014 yılında Silk Road’da gerçekleştirilen 30.000 BTC satışı örnek olarak gösterildi.

Hizmetler İdaresi, açık artırma için verilecek teklif süresinin 15 mart ile 17 mart arasında geçerli olacağını belirtti. Yapılan açıklamada müzayedenin fazla malzemeleri, bilgisayarları ve daha fazlasını içeren federal varlıkların açık artırma ile satıldığı platform da yapılacağı belirlendi.
Yorumlar (0)