Açıklama Geldi! Bayram Sonrası Bankaların Çalışma Saatleri Yine Değişiyor!

Türkiye'de koronavirüs salgını dolayısıyla bankaların çalışma saatleri sık sık değişmeye devam diyor. Son dönemlerde iki defa ardı ardına mesai saatleri değişen bankalar Ramazan Bayramı sonrasında da yeni çalışma saatlerine geçeceklerini duyurmaya başladılar.

Açıklama Geldi! Bayram Sonrası Bankaların Çalışma Saatleri Yine Değişiyor!

Türkiye'de koronavirüs salgını karşısında çalışma sistemlerinde sık sık değişiklik yapılan kurumların arasında bankalar da yer alıyor. Vatandaşların yoğun bir şekilde işlem yağtığı ve kalabalıkların meydana gelme imkanının bulunduğu bankalar salgın konusunda hem personellerini hem de müşterilerini korumak zorunda kaldılar. Bunun için de sık sık çalışma saatlerini değiştiren bankalar tam kapanma döneminde de yakın zamandaki ilk değişikliği yapmıştılar.

BANKALARDA ÇALIŞMA SAATİ KARMAŞASI

Bankalar Tam kapanma döneminde Türkiye Bankalar Birliği tarafından verilen tavsiye kararı ve İçişleri Bakanlığı'nın genelgeleri neticesinde çalışma saatlerini 10:00 ile 16:00 arasına almıştılar. Ancak Ramazan Bayramı öncesinde emekli maaşlarının ve emekli bayram ikramiyelerinin ödenecek olmasından dolayı bankaların çalışmala saatlerinde yine Türkiye Bankalar Birliği'nin tavsiye kararı ve İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile değişiklik yapıldı. Bu şekilde bankaların çalışma saatileri 09:30 ile 16:30 arası olarak belirlendi.

BANkALARIN ÇALIŞMA SAATLERİ YİNE DEĞİŞİYOR

Ramazan bayramı süresince bankalar bayram tatili olmasından dolayı kapalı olacaklar. Ramazan Bayramı'nın sona ermesi ile Türkiye'de tam kapanma sokağa çıkma yasakları da sona erecek. Bankalar çalışma saatlerinde 17 Mayıs 2021 Pazartesi gününden itibaren değişiklik yapmak zorunda kalacaklar. Hatta bazı bankalar bayram sonrası çalışma saatlerideğişikliklerini müşterilerine bildirmeye başladılar.

İKİ BANKA AÇIKLAMA YAPTI

Yapı Kredi Bankası ile Akbank'ın bayram sonrasında çalışma saatlerinde değişiklik yapacakları bildirildi. Her iki banka da Ramazan Bayramı sonrasında normalleşmeye başlayacak. Bu nedenle bu bankaların şubelerinin çalışma saatleri de değişecek. Sabah 09:00'da başlayacak olan mesai saat 12:30'a kadar sürecek. 12:30 ile 13:30 arasında öğle arası verecek olan bankalar 13:30dan sonra yeniden mesaiye başlayacaklar. Banka şubelerinde mesai 17:00'a kadar sürecek. Ayrıca hem Yapı Kredi Bankası'nın hem de Akbank'ın personel mesaibitim saati olarak 18:00'ı belirlediği bildirildi.

Öte yandan Türkiye Bankalar Birliği'nin bankaların çalışma saatlerine ilişkin bu doğrultuda yeni bir tavsiye kararı alması ve bu mesai saatlerine diğer tüm bankaların katılması bekleniyor.

Yorumlar (0)