Ağustos Ayında Yapılacak Nakdi Ücret Desteği Ödeme Tarihlerini Çalışma Bakanı Selçuk Açıkladı

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış olduğu bir açıklama ile Ağustos ayı içerisinde ödenecek olan Temmuz nakdi ücret ödemelerinin başladığını duyurdu. İşte Çalışma Bakanı Selçuk tarafından ilan edilen ödeme tarihleri ve detayları.

Ağustos Ayında Yapılacak Nakdi Ücret Desteği Ödeme Tarihlerini Çalışma Bakanı Selçuk Açıkladı

Pandemi süreciyle birlikte çok sayıda vatandaşın faydalandığı nakdi ücret desteğine ilişkin Temmuz ayı ödemeleri merak ediliyordu. Ağustos ayının ilk haftasının dolmasının ardından daha fazla araştırılmaya başlanan bu ödemelere dair resmi açıklama geldi. 

NAKDİ DESTEK ÖDEME TARİHLERİ BELLİ OLDU

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk gün içerisinde yapmış olduğu bir açıklama ile Temmuz ayı nakdi ücret destek ödemelerinin ayın 8'inden itibaren yapılacağını duyurdu. Bakan Selçuk konuya ilişkin açıklamasında ödemelerin nasıl yapılacağına dair detayları da açıkladı. 

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un Nakdi Ücret Açıklaması

"Ücretsiz izne ayrılan işçilerimizin nakdi ücret desteği ödemelerini yarından itibaren gerçekleştireceğiz. Ödemeler banka hesapları üzerinden yapılacak. Sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemeleri ise PTT aracılığıyla gerçekleştirilecek."

Bakan Selçuk'un yapmış olduğu açıklamalar kapsamında Türkiye İş Kurumu'na kendi banka hesabına ait iban numarasını kayıt ettiren vatandaşlar ödemelerini bankalarından alabilecekler. Diğer vatandaşlar ise kendilerine yakın bir PTT şubesi üzerinden ödemelerini alabilecek. 

Emlak365.com