Ahlatcı Yatırım 10 - 14 Mayıs Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi Haftalık Hisse Önerileri

Ahlatcı Yatırım tarafından 10 Mayıs - 14 Mayıs Borsa İstanbul BIST 100 endeksi hisse önerileri açıklandı. Bu hafta BIST 100 endeksinde hangi hisseler öneriliyor. Hangi hisseler takibe alınmalı? En yüksek kazanç beklenen hisseler hangileri?

Ahlatcı Yatırım 10 - 14 Mayıs Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi Haftalık Hisse Önerileri

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi yeni bir işlem haftasına girerken yatırım şirketleri haftalık hisse önerilerini yayınlamaya başladılar. Haftalık hisse önerileri ile yüksek kazanç sağlayan yatırım şirketlerinin başında gelen Ahlatcı Yatırım yeni haftanın hisse önerilerini duyurduğu raporunu yayınladı.

AHLATCI YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ KAZANDIRDI

Ahlatcı Yatırım tarafından geçtiğimiz hafta yatırımcılara ENJSA ve TUPRS hisseleri önerilmişti. Ahlatcı Yatırım'ın portföyüne alınan bu iki hissenin geçtiğimiz hafta gösterdiği performans yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Bir önceki hafa sonu kapanış değeri ile geçtiğimiz hafta içinde görülen en yüksek seviyeye göre TUPRS hisseleri yüzde 10,14 yükseliş kaydetti. ENJSA hisselerindeki yükseliş ise yüzde 5,15 oldu.

Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde geçtiğimiz hafta en yüksek kazancı TUPRS hisseleri sağladı. 30 Nisan 7 Mayıs kapanış fiyatlarına göre yüzde 10,09 oranında değer kazanan TUPRS hisseleri yatırımcılarının haftayı kazançla kapatmalarını sağladı. TUPRS yatırımcıları varlıklarını arttırken Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde yüzde 3,11 değer artışı gerçekleşti. Ahlatcı yatırım'ın haftalık model portföyününortalama getirisi ise yüzde 2,59 oldu.

AHLATCI YATIRIM HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ

Ahlatcı Yatırım yeni haftanın hisse önerilerine dair kapsamlı bir açıklama yaptı. Ahlatcı Yatırım tarafından yapılan açıklamaya göre bir önceki hafta portföyde yer alan pay senetlerinden ENJSA, TKFEN ve TUPRS hisselerinin model portföyünden çıkarıldığı bildirildi. Ayrıca bu hisselerin yerine yeni pay hisseleri eklendiği belirtildi. Buna göre Ahlatcı Yatırım yeni haftada ALARK, KARSN ve SAHOL hisselerini model portföyüne ekledi. Ayrıca geçtiğimiz hafta model portföyünde bulunan DOHOL ve HALKB hisselerinin takip edilmeye devam edileceği bildirildi.

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi Ramazan Bayramı öncesinde yarın sabahtan itibaren işlemlere başlayacak. Son dönemlerde küçük çaplı değer kazanımının yaşandığı BIST 100 endeksinin aynı istikamette ilerlemesi bekleniyor.

Yorumlar (0)