Ahlatçı Yatırım 12 – 16 Nisan BIST 100 Endeksi Haftalık Hisse Önerileri

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi yeni bir haftaya başlamaya hazırlanırken Ahlatçı Yatırım'dan haftalık hisse önerileri geldi. 12-16 Nisan 2021 haftasında hangi hisse senetlerinin takip edilmesi önerildi?

Ahlatçı Yatırım 12 – 16 Nisan BIST 100 Endeksi Haftalık Hisse Önerileri
Türkiye ekonomisinin can damarı olan Borsa İstanbul'a büyük ilgi gösterilmeye devam ediliyor. Yatırımcılar kazançlarını arttırabilmek için adımlarını oldukça dikkatli bir şekilde atmaya çalışıyorlar. Bu konuda yatırım şirketleri yatırımcılara yardımcı olabilmek adına BIST 100 endeksinde işlem gören hisse senetleri üzerinden öneriler yapmaya devam ediyorlar. Türkiye'nin önemli yatırım şirketlerinden olan Ahlatçı Yatırım da 12 – 16 Nisan 2021 haftası için hisse önerilerini açıkladı.

GEÇEN HAFTANIN RAPORU

Geçtiğimiz hafta Ahlatçı Yatırım tarafından verilen hisse önerilerinin performanslarına dair bilgilendirmede bulunan yatırım şirketinden bir açıklama yapılarak, “Geçtiğimiz hafta portföyümüze alınan KERVT, KOZAA ve ODAS hisse senetleri hedef fiyat aralığına ulaşarak tahminlerimizde olduğu gibi performans göstermişlerdir. Geçtiğimiz hafta için BIST 100 endeksinde işlem gören ODAS'ın haftalık olarak gördüğü en yüksek seviye ile bir önceki haftanın kapanış seviyesi arasında yüzde 7,98 yükseliş meydana gelmiştir. Aynı şekilde KERVT de değerini yüzde 7,68 arttırmıştır. 2 Nisan 2021 ile 9 Nisan 2021 değerlerine göre ise KERVT yüzde 3,58'lik yükselişler en yüksek performansını sergilemiştir.” denildi.

HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ

Ahlatçı Yatırım tarafından yapılan haftalık bilgilendirmeye göre şirketin haftalık model portföyünde ortalama getiri yüzde 0,11 oldu. Şirket yeni hafta için de hisse önerilerinde bulunarak portföy değişikliğine gidildiğini duyurdu. Bir önceki hafta Ahlatçı Yatırım'ın portföyü içerisinde yer alan ALCTL, KOZAA ve ODAS hisseleri 12 Nisan ile 16 Nisan haftasında portföy listesinden çıkarıldığı açıklandı.Ahlatçı Yatırım haftalık hisse önerileri de ünlü yatırım şirketi tarafından açıklandı. Buna göre yeni haftada ALARK, MGROS ve TATGD hisseleri Ahlatçı Yatırım'ın portföyüne eklendi. Bu üç hisse senedi için hedef fiyatlar için yükseliş marjının yüzde 5 ile yüzde 5,50 arasında belirlendiği belirtildi. Ayrıca KERVT ve TKFEN hisselerinin de haftalık portföyde yer almalarına devam edileceği bildirildi. Yatırımcıların BIST 100 endeksinde işlem gören bu hisseleri dikkatle takip etmeleri istendi.
Yorumlar (0)