Ahlatcı Yatırım 7-11 Haziran Haftası Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi Hisse Önerileri Belli Oldu

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi için hisse önerileri araştırılmaya devam ediliyor. Türkiye'nin önde gelen yatırım şirketlerinden Ahlatcı Yatırım 7 - 11 Haziran haftasının hisse önerilerini açıkladı. Ahlatcı Yatırım bu hafta hangi hisseleri önerdi? Hangi hisseler alınmalı, hangi hisseler satılmalı? Haftanın Al-Sat-Tut hisse önerileri...

Ahlatcı Yatırım 7-11 Haziran Haftası Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi Hisse Önerileri Belli Oldu

Türkiye ekonomisinin kalbinin attığı Borsa İstanbul'da yeni hafta 7 Haziran 2021 Pazartesi günü sabah saatlerinde başlayacak. Oldukça hareketli geçmesi beklenen bir haftanın hemen öncesinde hisse önerileri araştırılmaya devam ediliyor. Borsa İstanbul'da yayırımı olan veya yatıorım yapmak isteyen yatırımcılar hangi hisse senetlerinin daha çok kazanç getireceğinbe dair merak yaşıyorlar. 

HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ

Türkiye'de bazı yatırım şirketleri haftalık olarak hisse önerilerinde bulunuyorlar. Bu hisse önerilerinde isabet oranı açısında tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Ahlatcı Yatırım en çok ilgi gören kurumların başında geliyor. Ahlatcı Yatırım Haftalık Model Protföy bülteninde hangi hisselere yatırım yapılmasını önerdi? Bu haftanın en yüksek çıkış yapması beklenen Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi hisse senetleri hangileri?

Ahlatcı Yatırım tarafından yayınlanan bültende geçtiğimiz hafta önerilen hisse senetlerinin haftalık performansları paylaşıldı. Bir önceki hafta Ahlatcı Yatırım tarafından önerilen pay senetlerinden TOASO hissesinin şirketin hedef fiyat aralığına ulaşarak haftayı kapattığı bildirildi. Geçtiğimiz hafta TOASO hisse senedinin gördüğü en yüksek seviye ile bir önceki hafta sonu kapanış fiyatı arasında yüzde 6,02 fark olduğu belirtildi. 

Yüzde 6,02 değer kazanımını gören TOASO'nun yanında Ahlatcı Yatırım tarafından TCELL de geçtiğimiz hafta önerilen hisse senetleri arasında yer alıyordu. TCELL de yüzde 2,60 değer kazanarak haftayı kapattı. BIST 100 Endeksi'nde geçtiğimiz hafta en çok değer kazanan hisse senedi ise TOASO olmuştu. 

AHLATCI YATIRIM 7-11 HAZİRAN HİSSE ÖNERİLERİ

Ahlatcı Yatırım 7-11 Haziran haftasında haftalık model portföyünde önemli değişiklikler yaptı. Buna göre BIMAS, ULKER, TOASO ve VESTL hisseleri Ahlatcı Yatırım'ın model portföyünden çıkarıldı. Bu hisseler yerine ise BRISA, ANJSA, HALKB ve TTKOM hisse senetleri haftalık model portföyüne eklendi. Ayrıca şirket tar5afından yapılan açıklamaya göre Ahlatcı Yatırım Haftalık Model Portföyünde TCELL hissesini de tutmaya devam edecek.

Haftalık hisse önerilerini ilan eden Ahlatcı Yatırım'ın önerdiği hisselerin ne şekilde performans göstereceği yarın sabah Borsa İstanbul BIST 100 endeksinin işlemlere açılması ile görünmeye başlayacak. 

Yorumlar (0)