Aile Bakanı Selçuk'tan Son Dakika Pandemi Sosyal Yardım Desteği Parası Açıklaması Geldi!

Pandemi yardımı hakkında Bakan Selçuk tarafında son dakika açıklaması geldi. Aralık ayında bakanlık ihtiyaç sahibi ailelere maddi yardım parası ödemesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına ek kaynak gönderdi!Emlak365.com  / Koronavirüs salgını döneminde en büyük ekonomik zorluğu dar gelirli vatandaşlar yaşamıştı.

Aile Bakanı Selçuk'tan Son Dakika Pandemi Sosyal Yardım Desteği Parası Açıklaması Geldi!
Pandemi yardımı hakkında Bakan Selçuk tarafında son dakika açıklaması geldi. Aralık ayında bakanlık ihtiyaç sahibi ailelere maddi yardım parası ödemesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına ek kaynak gönderdi!

Emlak365.com  / Koronavirüs salgını döneminde en büyük ekonomik zorluğu dar gelirli vatandaşlar yaşamıştı. Süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Mart ayında açıklanan Finansal İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden 1000 TL pandemi ödemesi başta olmak üzere çok sayıda destek ödemesi yapılmıştı.

BAKAN SELÇUK'TAN SON DAKİKA SOSYAL YARDIM AÇIKLAMASI GELDİ! 

Konu hakkında açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Aralık ayı için bakanlık olarak periyodik ödemelere ek olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere 186 milyon liralık ek kaynak aktardıklarını dile getirdi.

Bakan Selçuk yapmış olduğu açıklamasında pandemi döneminde dezavantajlı durumda bulunan kişilere de maddi destek sağlayabilmek adına pandemi nedeni ile dönemsel muhtaçlık kriterlerini de devreye aldıklarını belirterek bu sayede koronavirüs nedeni ile işten çıkarılan ve gelir kaybı yaşayan kişilere de yardım eli uzattıklarını dile getirdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konu hakkında yapmış olduğu yazılı açıklamasında , “Bu ay 1003 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gönderdiğimiz periyodik paya ilaveten 186 milyon lira ek kaynak göndererek toplamda 373 milyon lira tutarında kaynak aktardık” sözleri ile ihtiyaç sahibi olan ve maddi destek almak isteyen kişilere müjdeli haberi vermiş oldu.

PANDEMİ DESTEĞİ BAŞVURUSU SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKIFLARINA NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Şu anda 3. faz başvurularının devam ettiği 1000 TL pandemi yardımı parası yanı sıra bakanlık sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları üzerinden de para yardımı yapıyor.

Bu vakıflar genelde Kaymakamlık binasında yer alırken yapılan şahsen başvurularda kişi gerçekten maddi desteğe ihtiyaç sahibi olduğunu kanıtlarsa yardım alabiliyor. Özellikle de internetten başvuru yapıp red sonucu alan kişilerin vakıflara ve sosyal yardımlaşma derneklerine şahsen başvuru yaparak, durumlarını izah ederek yardım alabilecekleri yönünde tavsiyede bulunuluyor.
Yorumlar (0)