Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 157 Bin Kişiye Sosyal Yardım Ödemesi Yapılacağını Duyurdu!

Türkiye'de ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardım ödemeleri yapılmaya devam ediliyor. Ağustos ayına dair ödemeler ile alakalı olarak en yetkili isimden açıklama geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapılacak olan sosyal yardım ödemeleri hakkında bilgi verdi. Hangi vatandaşlara ne kadar sosyal yardım verilecek?

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 157 Bin Kişiye Sosyal Yardım Ödemesi Yapılacağını Duyurdu!

Türkiye'de ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardım ödemeleri yapılmaya devam ediliyor. Ağustos ayına dair ödemeler ile alakalı olarak en yetkili isimden açıklama geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapılacak olan sosyal yardım ödemeleri hakkında bilgi verdi. Hangi vatandaşlara ne kadar sosyal yardım verilecek?

Türkiye'de koronavirüs sürecinde yaşanan ekonomik tahribat nedeniyle ihtiyaç sahibi vatandaşların sayısı oldukça arttı. Bu süreçte Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi ailelerin ekonomik problemlerine çözüm olabilmek amacıyla yaptığı sosyal yardımlar çok daha fazla önem kazandı.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi verilerine göre koronavirüs sürecinde milyonlarca haneye 1.000 TL sosyal yardım iletildi. Bu sosyal yardımlar ile alakalı olarak halen daha başvurular kabul ediliyor veuygun görülmesi durumunda bu ailelere 1.000 TL yardım ödemeleri yapılıyor.BAKAN SELÇUK'TAN SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ MÜJDESİTürkiye'de devlet tarafından vatandaşlara yapılan sosyal yardımlar çok fazla sayıda kalemde gerçekleşiyor. Sosyal devlet olmanın gereği olarak kabul edilen sosyal yardımlar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın koordinasyonunda gerçekleşiyor. Ağustos ayına ait bazı sosyal yardımların ödemeleri ile alakalı detaylar da resmen açıklandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından bugün binlerce ihtiyaç sahibi aileye sosyal yardım ödemesi müjdesi verildi.Ağustos 2020 sosyal yardım ödemeleri ile alakalı olarak açıklama yapan Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza Ağustos ayında yapacağımız bazı sosyal yardımların ödemelerine dair detayları belirledik. Buna göre muhtaç asker ailelerine ve çocuklarına, eşi vefat eden ihtiyaç sahibi kadınlarımıza, kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza ve öksüz/yetim yardımı alan evlatlarımıza sosyal yardım ödemelerini 24 Ağustos'tan itibaren yapmaya başlıyoruz.” dedi.MUHTAÇ ASKER AİLELERİNE KAÇ TL SOSYAL YARDIM VERİLECEK?İhtiyaç sahibi olan asker ailelerini kaderlerine terk etmediklerini söyleyean Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, “Zorunlu askerlik hizmetini yerine getiren er ve erbaş olmak üzere askerlerimizin muhtaç durumdaki ailelerine iki ayda bir her ay 400 TL olmak üzere verdiğimiz sosyal yardımların ödemesine başlıyoruz. Bu ailelerimize 24 Ağustos'tan itibaren 2 aylık ödeme karşılığı olan 800 TL verilecektir. Bu kapsamda 24.000 ailemizin hesabına toplamda 16,9 Milyon TL ödeme yapacağız.” dedi.

Vatini görevlerini yapan askerlerin muhtaç durumdaki çocuklarına da sosyal yardım programı kapsamında ödeme yaptıklarını söyleyen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Muhtaç Asker Çocuklarına Yönelik yardım Programı kapsamında bu evlatlarımızı da unutmuyoruz. Bu çocuklar için yaptığımız sosyal yardımlara yüzde 50 zam uyguladık. Bu yardımlar aylık 100 TL'den 150 TL'ye çıkmıştır. Bu sosyal yardımın ödeme periyodu da iki aydır. Bu kapsamda yardım programından yararlanan bu çocuklarımızın her birine 300 TL ödeme yapmaya başlıyoruz. Toplamda 1.2000 kişiye 284.000 TL ödeme gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.EŞİ VEFAT EDEN MUHTAÇ KADINLARA TOPLAMDA 57,8 MİLYON TL ÖDEME YAPILACAKEşi vefat eden muhtaç durumdaki kandınların sahipsiz olmadığını her fırsatta göstermeye çalıştıklarını söyleyen Bakan Selçuk, “Eşi vefat eden ve sosyal güvencesi olmayan kadınlarımızı sahipsiz bırakmıyoruz. Onlar için de bir sosyal yardım programımız var. Şartları buna uyan 89 bin kadınımıza 24 Ağustos'tan itibaren 57,8 Milyon TL sosyal yardım ödemesi yapacağız.” dedi.ANNE VEYA BABASI VEFAT EDEN ÇOCUKLARA SOSYAL YARDIMTürkiye'de gelişmiş bir sosyal yardım programı uygulandığını söyleyen Bakan Selçuk, “Devlet olarak ihtiyaç sahibi her vatandaşımıza dokunmak bizim görevimizdir. Bu kapsamda anne, babası veya her ikisi vefat etmiş olan 18 yaş altındaki çocuklarımıza her ay 150 TL'ye karşılık gelecek şekilde sosyal yardım yapmaktayız. Onların da ödemelerine 24 Ağustos'ta başlıyoruz. Bu kapsamda 39 bin çocuğumuza 11,6 Milyon TL ödeme yapacağız.” şeklinde konuştu.Kronik rahatsızlıkları olduğu için çalışamayan vatandaşlara yapılan sosyal yardımların ödemesi hakkında da bilgi veren Bakan Selçuk, “Kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımıza da nakdi yardımda bulunuyoruz. Bu kapsamda 2 binden fazla vatandaşımıza toplamda 3,3 Milyon TL ödeme yapacağız. Bu ödemeler 25 Aağustos'ta başlayacak.” dedi.157 BİN VATANDAŞA ÖDEME YAPILACAKÖte yandan 24 Ağustos'ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacak olan sosyal yardım ödemeleri 28 Ağustos tarihine kadar tamamlanacak. Toplamda 157 bin ihtiyaç sahibi aileye 90.1 milyon TL sosyal yardım ödemesi yapılacak.Emlak365.com


Yorumlar (0)