Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İhtiyacı Olana Faizsiz 5 Bin ve 10 Bin TL Ödünç Para Yardımı Desteği!

Pandemi nedeni ile vatandaş ay sonunu getirmekte zorlanırken yükselen kredi faiz oranları farklı çözüm yolları aranmasına neden oldu.

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İhtiyacı Olana Faizsiz 5 Bin ve 10 Bin TL Ödünç Para Yardımı Desteği!

Pandemi nedeni ile vatandaş ay sonunu getirmekte zorlanırken yükselen kredi faiz oranları farklı çözüm yolları aranmasına neden oldu. Bunlardan biride Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen ödünç para yardımı olarak öne çıkıyor. Borcu olanlara, para arayanlara devletten faizsiz 5 Bin TL ve 10 Bin TL borç para kimlere verilir, başvuru şartları neler?

İhtiyacı olan dar gelirlilere, borçlarını ödeyemeyen ihtiyaç sahiplerine devletten ödünç para yardımı desteği müjdesi geldi! Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen Ödünç Para Yardımı ile 24 ay vadeli olarak geri ödenmek şartı ile 10 bin liraya kadar faizsiz borç para veriliyor. Destekten yararlanmak isteyen kişilerin aranılan kriterleri taşımaları halinde başvuru yapmaları yeterli oluyor. ÖDÜNÇ PARA YARDIMI NEDİR, KİMLERE DEVLET BORÇ PARA VERİR?2020 yılında başvuru rekoru kıran ve son derece yoğun olarak araştırılan Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ödünç para yardımı desteği 2021 yılında da tüm hızı ile devam ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara devlet tarafından sunulan para yardımları arasında yer alan ödeme kapsamında geri ödemesi faizsiz olmak üzere 24 ay vadeli borç para yardımı yapılmaktadır. Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen ödünç para İkraz Yardımı ismi ile de anılmaktadır. İkraz yardımı ödünç para, konut kredisi yardımı, konut onarım kredisi yardımı olarak 3 ana kalemde yapılmaktadır. Bu kalemler arasında en çok başvuru yapılanı ise ödünç para olarak yapılmaktadır. ÖDÜNÇ PARA BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?Söz konusu rakam Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sandık üyesi kişilere yapılmakta olup aranılan başvuru şartları şu şekilde sıralanmaktadır;Sandığa aynı yardımdan dolayı bir borcunun bulunmaması, Yardım talep formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmuş olması, Zorunlu üyeler dışında çalıştığı iş yerinden en az 2 kefil göstermesi, En az 3 senedir sandık üyesi olması, Aylık net maaşın tüm kesintilerden sonra talep ettiği ikraz tutarının iki katından az olmamasıdır. 

İKRAZ (ÖDÜNÇ PARA) BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?Yapılacak olan başvuru ile 5 bin TL ödünç para alan bir kişinin aylık ödemesi 24 ay vade için 234 TL olarak gerçekleşirken 24 ay vadeli 10 bin TL ödünç para geri ödemesi 467 TL olarak gerçekleşiyor. Başvurular Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kabul edilmekte olup başvurusu kabul edilen kişilerin aylık taksit tutarları her ay düzenli olarak maaşlarından borç bitene kadar kesilmektedir. Borcunu gecikmeye düşmeden kapatan ve son taksit tutarını yatıran kişiler yeniden borç para alma hakkına kavuşmaktadır. Emlak365.com

Yorumlar (2)
Sedat gülmez 3 hafta önce
Faizsiz deniyor ama faiz alınıyor
5000 tl 24 ay için 600 tl
10.000 tl 24 ay için 1000 tl faiz alınıyor.
Mesele faizin azlığı çokluğu değil. Gazisiz denilip faiz alınması.
Serkan Dolma 3 hafta önce
Resmi sayfa düşük faizli diye belirtmiş.. Burada hata haberi veren site de