Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığından Son Dakika Sosyal Koruma Kalkanı ve 2021 Yılı 1000 TL Pandemi Desteği Sosyal Yardım Parası Müjdesi!

4.

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığından Son Dakika Sosyal Koruma Kalkanı ve 2021 Yılı 1000 TL Pandemi Desteği Sosyal Yardım Parası Müjdesi!

4. faz ödemeleri için müjdeli haber beklenirken Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından pandemi yardımı için beklenen açıklama geldi. 2020 yılında 3 faz halinde verilen 1000 TL sosyal yardım parası ödemeleri için 2021 yılında da başvuruların kabul edileceği müjdesi geldi!

Emlak365.com / Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de büyük bir ekonomik buhran yaşanmasına neden olurken süreçte özellikle de alt gelir vatandaşlar, emekliler ve borçlu olan kişiler büyük sıkıntılar yaşamıştı. Koronavirüsün pandemi ilan edilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında verilmeye başlanan pandemi yardımları hakkında Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından son dakika açıklaması yapıldı. 1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU İÇİN MÜJDELİ HABER GELDİ! SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU DEVAM EDECEK Mİ?Konu hakkında resmi açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı milyonlarca kişinin beklemiş olduğu pandemi desteği ödemeleri hakkında merak edilen soruları yanıtladı. Hatırlanacağı üzere pandeminin başladığı dönemde Cumhurbaşkanlığı tarafından Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampayası başlatılmıştı. Bu kampanya kapsamında toplanan paralar ihtiyaç sahiplerine 1000 TL pandemi desteği olarak dağıtılmıştı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada söz konusu kampanya kapsamında 2 milyon 53 bin TL toplandığı ve bu paraların da pandemi desteği olarak ihtiyaç sahibi ailelere aktarıldığı duyuruldu. Yapılan resmi açıklamada "2020'de Kovid-19'un etkilerinden çalışanlarımızı ve tüm vatandaşlarımızı korumak için hayata geçirdiğimiz Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında yaptığımız doğrudan destek ve yardımlar 45,5 milyar liraya yaklaştı. 2021'de de vatandaşlarımızı korumaya devam edeceğiz. Yaklaşık 6,4 milyon haneye 1000'er lira destek Sosyal Koruma Kalkanı çerçevesinde 31 Aralık 2020 itibarıyla sağlanan desteklere ilişkin verilere göre, Sosyal Destek Programının Faz 1 ayağında 2 milyon 111 bin 254 haneye 2 milyar 111 milyon 254 bin lira, Faz 2 ayağında ise 2 milyon 316 bin 10 haneye 2 milyar 316 milyon 10 bin lira ödeme yapan Bakanlık, devam eden Faz 3 kapsamında şu ana kadar 1 milyon 949 bin 785 haneye 1000'er lira destek verdi" ifadeleri ile söz konusu ödemelerin 2021 yılında da devam edeceği müjdesi verildi. 

4 FAZ PANDEMİ YARDIM BAŞVURUSU ALINACAK MI, 4. FAZ ÖDEMELERİ KİMLER ALABİLİR, 4.FAZ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?Bakanlık tarafından yapılan açıklama ile halen 3. faz için başvuru alındığı belirtilirken 4. faz sosyal yardım başvurusu için daha önce yapılan açıklamada Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 4. faz pandemi destek ödemeleri yerine 3. faz yardımı kalıcı hale getireceklerini söylemişti. Süreçte 4. faz için beklenti devam ederken 3. faz için başvurular işsizlik maaşı, pandemi yardımı ve kısa çalışma ödeneği almayan ihtiyaç sahibi kişiler için devam ediyor. 

Yorumlar (0)