Ailelere 2021 Yılında Kaç TL Elektrik Desteği Sağlanacak? PTT'den Ödeniyor

Aile Bakanlığı tarafından sağlanan ve PTT üzerinden ödenen elektrik desteği 2021 yılında da devam edecek. Peki 2021 yılında elektrik desteği ödemeleri kaç TL olarak yapılacak. 2021 yılı elektrik desteği ödemelerine dair tüm detaylar haberimizde.

Ailelere 2021 Yılında Kaç TL Elektrik Desteği Sağlanacak? PTT'den Ödeniyor

2021 yılı devlet yardımları arasında en fazla araştırılanlar arasında elektrik desteği geliyor. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla sağlanan elektrik tüketim desteği ile merak edilen iki soru bulunuyor. Birincisi  elektrik desteğinin kimlere ödenediği ikincisi ise ödemelerin kaç TL olarak yapıldığı. 

2021 YILI DESTEK YARDIMLARI - ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ

2021 yılında ailelere sağlanan desteklerden olan Elektrik Tüketim Desteği, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın araştırmaları sonucunda veriliyor. Özel koşullar altında sağlanan bu destek için bakanlık kendi sistemi üzerinden destek sağlıyor. Elektrik yardımı konusunda vatandaşların bilmeleri gereken ilk husus, bu destek ödemesi bakanlığı sosyal yardım programları kapsamında düzenli yardım ailelere ödeniyor olması. 

Kimler Faydalanır?

"3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ile 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında düzenli sosyal yardım almaya ilişkin verilmiş hak sahipliği kararı devam eden haneler faydalanmaktadır."

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Söz konusu destek için bakanlık özel bir başvuru açıklamasında bulundu. Aile Bakanlığı; Elektrik Tüketim Desteği için vatandaşların herhangi bir kuruma başvuru yapılmasına gerek olmayıp, hak sahiplerini gösterir liste her ay Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından Bütünleşik Sosyal Yardımlar Bilgi (BSYB) Sistemi üzerinden hazırlanmaktadır, bilgisini verdi. 

NE KADAR ÖDEME YAPILIR?

Elektrik yardımları PTT üzerinden ödenir. Ödemeler nakit şeklinde olmak. 53 TL ile 106 TL arasında değişen elektrik yardımları, vatandaşların elektrik faturalarından düşer. Destek tutarları ise 1-2 kişilik hanelere aylık 75 kWh, 3 kişilik hanelere aylık 100 kWh, 4 kişilik hanelere aylık 125 kWh, 5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık 150 kWh olarak sağlanır. 

Emlak365.com