Ailelere 600 TL Nakit Belediye Yardım Parası! Halk Kart Uygulaması Başladı

Ankara Çankaya Belediye Başkanlığı yeni bir destek için başvuruları almaya başladı. Başvuru koşullarını sağlayan ailelere 600 TL'lik Halk Kart sağlanacak. Halk Kart ile aileler nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. İşte belediyenin kampanyasının detayları.

Ailelere 600 TL Nakit Belediye Yardım Parası! Halk Kart Uygulaması Başladı
Belediye başkanlıklarının yeni dönem destek projelerine ilişkin yeni uygulamalar hayata geçiriliyor. Bu kapsamda Ankara Çankaya Belediye Başkanlığı'da nakdi destek projesini hayata geçirdi. Belediyenin belirlediği başvuru şartlarını sağlayanlara nakit para yardımı sağlanacak.

Özel başvuru koşulları ile sağlanacak olan bu destek ödemelerine ise başvurular Nisan ayının başına kadar sürecek. Nakdi destek için başvuru yapacakların dikkat etmeleri gereken hususlar haberimizde.

600 TL NAKDİ DESTEK HALK KART

Ankara Çankaya Belediye Başkanlığı yayımladığı Halk Kart duyurusunda, bu desteğin amacını ve kimlere sağlanacağına ilişkin bilgi verdi. Ekonomik olarak zor durumda ailelere sağlanacak desteğin amacı "Çankaya Halk Kart ile Çankaya İlçe sınırları içerisinde ikamet eden sosyal ve ekonomik açıdan yardıma gereksinimi olan kişi ve ailelerin Belediye olanakları dâhilinde ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmaktadır." olarak açıklandı.

Aşağıda yer alan başvuru koşullarının  sağlanması durumunda, 600 TL Halk Kart nakdi desteği onaylanacak. Bu çerçevede ailelerin sağlamaları gereken başvuru koşulları şunlar.* Maddi bakımdan desteğe ihtiyacının olması ve ailede kişi başına düşen gelirin, asgari ücretin üçte birini geçmemesi şartını taşıması.

* Belediye başkanlığı desteğin onayı için başvuruda bulunacak ailenin gayrimenkul, taşınmaz sahibi olmaması gerektiğini duyurdu.

* Bir diğer başvuru şartı ise belediye sınırları içerisinde ikamet edenler başvuruda bulunacaklar.

* Belediye açıklamasında ayrıca 600 TL'lik yardımın eşi, kendi ya da bakmakla yükümlü olduğu kişilerin üstüne mal veya mülkü olanlara Çankaya Halk Kart yardımı yapılmayacağını duyurdu.

BAŞVURU EVRAKLARI

Söz konusu destek için başvurular şahsen yapılacak. Başvuru aşamasında ise ailelerden bazı evraklar talep ediliyor. Kurum tarafından talep edilen evraklar liste halinde şunlar;

"Fakirlik ilmühaberi, İkametgâh İlmühaberi, Ailede yaşayanlara ait kimlik fotokopileri Nüfus Kayıt Örneği, Ailede yaşayanlara ait gelir durumunu gösteren belge Ailede yaşayanlara ait sosyal güvenlik kayıt sorgulama belgesi, Kira Kontratı, Ailede yaşayanlar arasında engelli, kalıcı hastalığı olan, şehitlik ya da gazilik belgesi olan, öğrenci olan ve 2022 sayılı kanuna göre yaşlılık aylığı alan var ise belgeleri. "BAŞVURULAR NE ZAMANA KADAR YAPILACAK?

600 TL Halk Kart desteği için başvuruda bulunacak olanlar başvurularını 25 Mart tarihine kadar belediyeye yukarıda yer alan evraklar ile yapacaklar.

HER BELEDİYE İÇİN NAKDİ DESTEK YARDIMI VAR MI?

Belediye başkanlıklarının nakdi destek yardımları bulunuyor. Bazı belediyeler ise sürece ve döneme özel ek yardımlar sağlıyorlar. Kendi yaşadığınız il ve ilçe belediye başkanlığının sitesinden yada doğrudan belediyeye giderek bu yardımları öğrenebilirsiniz.
Yorumlar (0)