banner136

AK Parti'nin Meclise Sunacağı Yapılandırma Düzenlemesinde KYK Borçları da Yer Alacak Mı?

AK Parti önümüzde günlerde TBMM Genel Kurulu'na vergi borcu yapılandırma ve SGK prim borçlarına dair düzenleme teklifini sunacak. Peki bu düzenleme teklifinde KYK borçları da yer alacak mı? Haberimizde değerlendirdik.

AK Parti'nin Meclise Sunacağı Yapılandırma Düzenlemesinde KYK Borçları da Yer Alacak Mı?

Uzun süredir konuşulan ve vatandaşlar açısından büyük beklenti oluşan vergi ve SGK prim borçları yapılandırmasına ilişkin somut adım geldi. 

AK Parti tarafından haftasonu öncesi gelen açıklamalarda bu alanda yeni bir çalışmaya başlandığı duyuruldu. SGK prim ve vergi borçlarına yapılacak olan yapılandırma düzenlemelerinin KYK borçlarına gelip gelmeyeceği merak ediliyor. 

KYK BORÇLARINA YAPILANDIRMA GELİYOR MU?

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş basın mensuplarına yapmış olduğu konuşmasında söz konusu düzenlemenin içeriğine ilişkin bilgi verdi. Konuşmasında Vergi ve SGK prim borçlarına düzenleme yapılacağını ifade eden Mehmet Muş konuya dair bilgi verdi.

Muş konuşmasında "Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili bir çalışmamız şu an var. Çalışmamızın teknik kısımlarını tamamlamaya çalışıyoruz. Bu kanun teklifinin görüşmeleri sırasında vergi ve SGK yapılandırılmalarıyla alakalı bir teklif. Geçmişte yaptıklarımıza benzer olacak." ifadelerini kullandı. 

5 Milyon KYK Borçlusu Bekliyor

Mehmet Muş tarafından yapılan basın açıklamasında en dikkat çeken noktalardan bir tanesi af olmayacağı yönünde oldu. Bu kapsamda KYK borçlarına herhangi bir borç silme düzenlemesi kısa vadede bekleniyor. Ancak SGK prim ve vergi borçlarına dair yapılandırma çalışmasına KYK borçları eklenirse borcu olan mezun vatandaşlar esnek ödeme seçenekleri ile bır borçlarını ödeyebilecekler. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, KYK borçlarına dair bilgi vermezken gündemde yer alan değerlendirmelerde yapılandırma düzenlemesine KYK borçlarının dahil edilebileceği ele alındı.

Emlak365.com

Yorumlar (0)