AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Ekonomi Açıklaması: Her Türlü Kriz Senaryosunu Boşa Çıkaracağız, Dimdik Ayaktayız!

Dolar ve Euro kurunda yaşanan hızlı yükseliş piyasalarda kur şoku etkisi yaratırken altın fiyatları rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Ekonomide yaşanan dalgalanma sonrası Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu peş peşe müdahaleler ve önemli açıklamalarda bulunurken bir son dakika açıklaması da AK Parti sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi. Detaylar haberimizde...

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Ekonomi Açıklaması: Her Türlü Kriz Senaryosunu Boşa Çıkaracağız, Dimdik Ayaktayız!

Türkiye hızla yükselen dolar ve euro kuru ile yeni bir kur şoku yaşarken konu hakkında devletin resmi kurumlarından peş peşe açıklamalar ile yeni müdahaleler gelmeye devam ediyor. 

Kur şoku ile sarsılan piyasalarda hasar tespit çalışması devam ederken yaşanan gelişmeleri değerlendiren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'te yaşanan gelişmeler hakkında bir son dakika açıklamasında bulundu. 

ÇELİK: HÜKÜMETİMİZ CUMHURBAŞKANIMIZIN DİYAREYETLİ YÖNETİMİ İLE DİMDİK AYAKTADIR!

Yaşanan gelişmelerden sonra piyasalarda büyük bir panik dalgası yaşanırken AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabı üzerinden bir son dakika açıklamasında bulundu. 

Çelik yapmış olduğu açıklamasında "Türkiye yükselmeye devam eden güçtür. Ekonomide, dış politikada, terörle mücadelede, iç politikada, sosyal politikalarda hedeflerimize yürümeye devam edeceğiz. “Millet siyaseti”mize karşı “lejyoner siyaseti” ile karşı çıkanların propagandalarının amacını görüyoruz. Hükümetimiz Cumhurbaşkanımızın dirayetli yönetimi ile dimdik ayaktadır. Her türlü kriz senaryosunu şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkaracağız ve hedeflerimize yürüyeceğiz" ifadelerini kullanırken paylaşım kısa sürede çok büyük bir etkileşim alarak dikkat çekti. 

DOLAR KURUNUN ATEŞİ BİR TÜRLÜ SÖNMEK BİLMİYOR 

Ekonomide yaşanan dalgalanma ise devam ediyor. Dolar kuru Merkez Bankası ve BDDK tarafından yapılan açıklamalar ile müdahale sinyallerine rağmen hız kesmeden yukarı yönlü hareketine devam ederken şu an itibari ile rekor seviyede işlemini sürdürüyor. 

Dolar kuru 7,3314 lira seviyesinden işlem görürken Euro kuru ise 8,6702 lira seviyesi ile yükselişine devam ediyor. 

Emlak365.com