AK Parti'den Meclise Son Dakika Yeni Kanun Teklifi! İşte Torba Yasa Tasarısının Maddeleri

Meclise sunulan yeni kanun teklifleri komisyona gelmeye devam ederken bunlardan bir tanesi de AK Parti milletvekilleri tarafından meclise verildi.

AK Parti'den Meclise Son Dakika Yeni Kanun Teklifi! İşte Torba Yasa Tasarısının Maddeleri
Meclise sunulan yeni kanun teklifleri komisyona gelmeye devam ederken bunlardan bir tanesi de AK Parti milletvekilleri tarafından meclise verildi. Meclise sunulan yeni kanun teklifi içerisinde farklı alanlarda yer alan düzenlemeler bulunduğu için yeni kanun teklifi torba yasa kapsamında görüşülecek.

SON TORBA YASA MADDELERİNDE NELER VAR?

İktidarda yer alan AK Parti milletvekilleri tarafından hazırlanan yeni kanun teklifi görüşülmek üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi komisyonuna sunuldu. Meclise sunulan kanun teklifinde mobil telefon kapsama alanının ve internet hizmeti altyapılarının yaygınlaştırılmasının teşvik edilmesi hususunda düzenlemeye yer verildi.

Son dönemde büyük bir sorun haline gelen hayvancılık konusunda ise nakil sırasında yakalanan küpesiz buzağı, kuzu ve oğlaklar ile gebe hayvanların kesime sevk edilmesi uygulamasına son verilmesi de kanun teklifi maddeleri içerisinde yer aldı.

AK Parti tarafından hazırlanan kanun teklifi içerisinde bu iki maddeye ek olarak Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı'nda alan kılavuzlarının görev yapmaya devam edebilmelerini sağlamak adına yeni bir düzenmeye de yer verilirken kanun teklifinin sunulduğu şekilde kabul edilmesi halinde TCDD ve TCDD Taşımacılık AŞ'nin bütçelerinin Hazine tarafından desteklenmesine devam edilecek. Kanun teklifi ilk olarak komisyonda görüşmeye başlayacak. Komisyonda düzenlemenin kabul edilmesi halinde yasa teklifi bu sefer meclis gündemine alınacak ve milletvekilleri tarafından görüşülecek. Kanun teklifinin mecliste de kabul edilmesi durumunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sunulacak olan kanun teklifi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecek.
Yorumlar (0)