Akaryakıt Fiyatlarında Yılbaşı Öncesi Son Dakika İndirimi! Pompa Fiyatlarına Yansıyacak Mı?

EPGİS sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir basın açıklamasında LPG otogaz fiyatlarına indirim uygulanacağını duyurdu.

Akaryakıt Fiyatlarında Yılbaşı Öncesi Son Dakika İndirimi! Pompa Fiyatlarına Yansıyacak Mı?

EPGİS sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir basın açıklamasında LPG otogaz fiyatlarına indirim uygulanacağını duyurdu. Kurum açıklamasında indirimin pompa fiyatlarına yansıyıp yansımayacağına dair ayrı açıklamada bulundu.

Küresel piyasalarda yılbaşı öncesi yaşanan hareketlilik akaryakıt fiyatlarının değer kaybetmesine neden olmuştu. Küresel piyasaların bu hareketlerine ayrıca Türk Lirasının, dolar kuru karşısında yakaladığı yükselme grafiği de eklendi. Bu gelişmelerin ardından ise akaryakıt fiyatlarında indirim yapılacağı ilan edildi. LPG OTOGAZ FİYATLARINDA İNDİRİMDolar kuru ve küresel piyasalarda fiyatların düşmesiyle, yurt içinde akaryakıt fiyatlarında indirim haberi geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) resmi sosyal medya hesabından akşam saatlerinde bir duyuru yayımladı. EPGİS basın açıklamasında LPG otogaz fiyatlarında 10 kuruşluk indirim olacağını duyurdu. 31 Aralık tarihinden itibaren geçerli olacak indirim ise pompa fiyatlarına yansımayacak. EPGİS indirim tutarının Eşel Mobil Sistemi gereği ÖTV düzenlemesi kapsamında olacağını bildirdi. EPGİS'in Akaryakıt İndirimine Dair Twitter Paylaşımı

EPGİS LPG Otogaz indirimi basın açıklamasında, "Akaryakıt  Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 31/12/2020 tarihinde geçerli olmak üzere LPG otogaz’da 10 KRŞ/LT indirim gerçekleşmiştir. Mevcut Uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği  indirim oranı kadar ÖTV’de artış gerçekleştiğinden pompa fiyatlarında değişiklik olmayacaktır." ifadelerine yer verdi. Emlak365.comYorumlar (0)