Akbank, İş Bankası, Denizbank, İNG, QNB Finansbank! Borç Kapatma Kredisinde Faizler Uçtu

Borç transfer kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar için kredi faiz oranları değişti. Çok kısa sürede bankalar faiz oranlarını yüzde 0.79 bandından yüzde 1.00 seviyelerinin üzerine çıkardılar. Bu alanda bankalardan faiz indirimi beklerken faiz oranlarının artmasını izleyen vatandaşlar için son oranları inceledik. İşte Akbank, İş Bankası, Denizbank, İNG Bank, QNB Finansbank ve diğer bankalar tarafından sağlanan borç transfer kredisi ve faiz oranları.

Akbank, İş Bankası, Denizbank, İNG, QNB Finansbank! Borç Kapatma Kredisinde Faizler Uçtu

Devlet bankalarının kredi kampanyalarının başlamasının ardından en fazla konuşulan konu başlığı borç yapılandırma ve transfer kredisi oldu. 

Daha önceden yüksek faiz oranlarıyla kredi kullanan vatandaşlar, bu dönemde yeni ev alacaklara sunulan faiz oranlarının kendilerine de sağlanmasını talep ettiler. Bu konuda devlet bankaları herhangi bir adım atmazken özel bankalar yapılandırma yaptılar. 

ÖZEL BANKALARIN TRANSFER KREDİLERİNDE FAİZ ORANLARI ARTIYOR

Özel bankaların transfer kredilerinde en düşük faiz oranı yüzde 0.79 bandından başlıyordu. Bu faiz oranı İNG Bank tarafından sağlanırken özel koşullar altında kullanılıyordu. Banka bu oranla borç transferi yapılabilmesi için müşterilerin en az 1850 kredi puanına sahip olmalarını istedi. 

Konut Kredisi için En Düşük Oran 0.87 Oldu

Konut kredisinde ise en düşük yapılandırma kredisi faiz oranı yüzde 0.87 oldu. İş Bankası vatandaşlara Haziran ve Temmuz döneminde yapılandırma imkanı sundu. Banka tarafından sağlanan kredi imkanlarında vatandaşlar yüzde 0.87 faiz oranlarıyla kredilerini yapılandırdılar. 

Diğer Yapılandırma Kredisi

Normalleşme döneminde Denizbank 0.79'dan başlayan oranlarla emekli müşterilerine özel transfer kredisi sağladı. QNB Finansbank ise yüzde 0.84 ile borç yapılandırması yaptı. İNG Bank gibi özel koşullar talep etti. Garanti BBVA ise kişiye özel faiz oranlarıyla borç transferi sağladı. 

GÜNCEL BORÇ TRANSFERİ FAİZ ORANLARI

Bankalar haftasonuna girmeden önce borç transferi faiz oranlarını büyük ölçüde değiştirdiler. Bizlerde yeni kredi oranlarını sizlerle paylaşıyoruz. İşte yeni hafta başından uygulamada olacak olan borç transfer kredileri. 

* QNB Finanbank güncel borç transferi kredi faiz oranı yüzde 1.12

* Garanti Bankası kişiye özel faiz oranları uyguluyor. Size sunulan oranı banka şubesinden öğrenebilirsiniz.

* Denizbank güncel borç transferi kredi faiz oranı vadeye göre yüzde 0.79, 0.99, 1.09 olarak uygulanıyor. (Emeklilere Özel)

* İNG Bank güncel borç transferi kredi faiz oranı yüzde 0.99

* Aktif Bank güncel borç transferi kredi faiz oranı yüzde 1.98

* Akbank güncel borç transferi kredi faiz oranı yüzde 1.25 (kredi kartı borçları için)

Emlak365.com