Akbank Telefon Uygulamasına Kripto Para İşlemleri Geldi

Akbank müşterileri bankanın mobil uygulamasını telefonlarına indirmeleri durumunda kripto para işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Bankanın yeni sunmaya başladığı bu uygulamanın detayları ve kripto para işlemlerine ilişkin detaylar şu yönde;

Akbank Telefon Uygulamasına Kripto Para İşlemleri Geldi

Kripto para işlemlerine bankalar kayıtısız kalamadı. Türkiye'nin en köklü bankalarından birisi olan Akbank müşterilerinin kripto para işlemlerini mobil uygulamasına taşıdı. 

Bu uygulama üzerinden müşteriler kripto para alımı, satımı, son dakika fiyatları ve kurlarına ilişkin işlem yapabilecekler. Akbank'ın yeni uygulamaya koyduğu kripto para işlemlerine dair tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

AKBANK'TAN KRİPTO PARA HAMLESİ

Akbank'ın uygulamaya koyduğu yeni sistem ile müşteriler kripto para alabilecekler, satabilecekler hesaplarına para yatırıp çekebilecekler. Bankanın mobil uygulamasında yapılan son güncelleme ile gelen bu özellik Türkiye’nin öncü Bitcoin ve altcoin borsası BtcTurk tarafından destekleniyor. Diğer bir deyişle Akbank ve müşteriler kripto para işlemlerini BtcTürk üzerinden sağlıyorlar. 

Kripto para işlemleri uygulanın Akbank Mobil ekranında yer alan Kripto Platform İşlemleri üzerinden Kriptopara Platformları sayfasından tamamlanıyor. Bu sayfada müşteriler için Akbank; kripto paralar, fiyatları ve kripto para birimlerine dair anlık bilgileri sunuyor. 

AKBANK'TAN DAHA ÖNCEDE HAMLE GELDİ

Akbank daha öncede bu alanda çeşitli hizmetler sunmuştu. Banka geçmiş dönemde XRP’nin ana şirketi Ripple’ın ağını kullanarak hizmet sağlamıştı. Bunun dışında Binance ile bir ortaklık kuran Akbank'ın bu ortaklığı geçtiğimiz dönemlerde sona ermişti. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)