Akbank Yeni Kararı Duyurdu! Bugünden İtibaren Tüm Müşteriler...

Akbank'ta hesabı olan vatandaşları çok yakından ilgilendiren bir karar alındı. Alınan kararın ise bugünden itibaren uygulamaya sokulacağı bildirildi. Mesai saati değişikliğine giden Akbank yeni karar ile çıtayı bir adım öteye taşıdı.

Akbank Yeni Kararı Duyurdu! Bugünden İtibaren Tüm Müşteriler...
Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirlere en üst düzeyde uyan sektörlerin başında bankacılık sektörü geliyor. Hem çalışanların hem müşterilerin sağlıklarını korumak isteyen bankalar dönem dönem salgın riskine göre mesai saatlerinde ve tarzlarında değişikliğe gidiyorlar. Bu konuda hem özel bankalar hem de kamu bankaları sorumluluk almaktan çekinmiyorlar. Bundan dolayı çok sayıda banka son günlerde meydana gelen vaka sayılarındaki artış nedeniyle mesai saatlerini değiştirdiler.

ÖNCE MESAİ SAATLERİ DEĞİŞTİ

Mesai saatlerini değiştiren bankalar arasında Akbank da bulunuyor. Akbank tarafından yapılan kurumsal açıklamaya göre Türkiye'nin 81 ilinde Akbank şubeleri müşterilere 10:00 ile 12:30 ve 13:30 ile 16:30 saatleri arasında hizmet verecekler. Bu kararın alınmasının nedeninin ise hem müşterilerin hem de çalışanların sağlıklarını korumak olduğu bildirildi.

HES KODU ZORUNLU OLDU!

Akbank'ta mesai saatlerinin düzenlenmesinin ardından bir başka karar daha alındı. Bu karar göre artık Akbank'ın tüm şubelerinde HES kodu uygulaması başlıyor. HES kodu olmayan müşteriler Akbank şubelerinden herhangi bir şekilde hizmet alamayacaklar. Akbank şubelerinden işlem yapmak isteyen müşterilerden şube girişinde HES kodu sorgulaması yapılacak. HES kodu olmayan müşteriler ise banka şubelerinden içeriye alınmayacaklar. Bu nedenle Akbank tarafından müşterilere uyarıda bulunarak banka şubelerine gitmeden önce HES kodu temin edilmesi gerektiği konusunda uyarı yapıldı.

AKBANK YENİ KARARI DUYURDU

Akbank tarafından yapılan son dakika açıklamasında, “Sevgili Akbanklılar sizin ve çalışanlarımızın sağlıklarını koruyabilmek adına, güvenli bir hizmet ortamı sağlayabilmek için 19 Nisan 2021 Pazartesi gününden itibaren 81 ildeki tüm şubelerimize yalnızca HES kodu ile müşteri kabul etme kararı aldık. Henüz HES kodu temin etmediyseniz, işlem yapmak için şubelerimize gelmeden önce HES kodlarınızı almanız önemle rica olunur. Banka şubelerimizin girişlerinde görevlilerimiz HES kodlarını gördükten sonra müşteri kabulü yapacaklardır. Kararımızı anlayışla karşılayacağına inanıyoruz. Sağlıklı ve güzel günler dileriz.” ifadeleri kullanıldı.
Yorumlar (0)