Aklı Olan Bu Seviyelerden Altın Satışı Yapmaz Diyen İslam Memiş'ten Yeni Altın Yorumu

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın fiyatlarına ilişkin yeni bir değerlendirmede bulundu. Altın fiyatları yükselecek mi?

Aklı Olan Bu Seviyelerden Altın Satışı Yapmaz Diyen İslam Memiş'ten Yeni Altın Yorumu

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş haftalık altın piyasası değerlendirmesini yaptı. Altın fiyatları için kritik bir hafta olacağını söyleyen İslam Memiş yatırımcılara dikkat etmeleri gereken noktalar hakkında uyarılarda bulundu. 

GRAM ALTIN İÇİN HAFTALIK FİYAT TAHMİNİ

Altında seyrin yükselişten yana olduğunu söyleyen İslam Memiş, “Altın piyasası için çok önemli bir haftanın ilk işlem günü yine büyük bir hareketlilikle sona erdi. Gram altında bu hafta 465 TL ile 485 TL aralığını takip edeceğiz. Ons altında yatay seyir korunuyor. Ancak iç piyasada dolar kurunun artması dolayısıyla gram altın olumlu yönde destekleniyor. Ancak bu yükselişler kısa vadede bitmedi. Bu ihtimali düşünmekte fayda var.” dedi.

MAYIS VE HAZİRAN AYINA DİKKAT!

Altın fiyatları konusunda uzun bir süredir Mayıs ve Haziran aylarına dikkat çektiğini söyleyen İslam Memiş, “Altın fiyatlarına dair son iki ayrdır yaptığım tüm değerlendirmelerde Mayıs ve Haziran aylarına işaret etmiştim. Mayıs ayından sonra yükselişe geçen bir altın piyasası göreceğiz. Hatta 500 TL'nin üzerine tırmanmış bir gram altını konuşacağız Mayıs ayı içerisinde. Mümkün olduğunca yüksek seviyeden ben altınımı bozdum diyen yatırımcıya al sat tavsiyesi vermiyoruz. TL ile kısa vadeli işlem yapıp ters pozisyonda kalmayın. Dolarla işlem yapmayı öğrenin kısa vadeli al sat yapmak istiyorsanız. Büyük mağduriyetler yaşarsınız. Aklı olan bu fiyatlardan altın satışı yapmaz. Haziran ayı geldiğinde belki de gram altın için 600 TL seviyelerini konuşuyor olacağız.” ifadelerini kullandı.

ONS ALTIN İÇİN 2.150 DOLAR TAHMİNİ

Ons altın hakkında da değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, “Çarşamba günü Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) faiz kararı açıklanacak. Piyasalardaki beklentilere göre faizler yine sabit bırakılacak. Ancak FED Başkanı Jerome Powell'in yapacağı açıklamaların satır araları altın piyasası için belirleyici olacak. Ons altının Çarşamba akşamına kadar yatay bir seyirme alacağı pozisyonu beklemesi olası görünüyor. FED'den gelecek açıklamaların ardından altın piyasası hareketlenecek. Ben yaz aylarında ons altının 1.950 dolar ve 2.150 dolar seviyelerine ulaşacağını düşünüyorum.” şeklinde konuştu. 

Not: Haberimizde yer alan değerlendirmeler ilgili uzmana aittir. Bu yorumlara yalnızca bilgilendirme maksadıyla haberimizde yer verilmiştir. Burada yazılı ifadelerden yola çıkılarak yatırım tasarrufunda bulunulmamalıdır. Haberimizde herhangi bir biçimde yatırım tavsiyesinde bulunulmamıştır.

Yorumlar (0)