Alacaklar ve Borçlular Dikkat! Gram Altın, Çeyrek Altın, Dolar, Euro, Hisse Senetleri Kar Zarar Kazanç Tablosu

Doları, altını olanlar, borcu bulunan yada almayı planlayanlar için döviz kuru, hisse senetleri ve altın fiyatlarında ki haftalık değişim belli oldu.

Alacaklar ve Borçlular Dikkat! Gram Altın, Çeyrek Altın, Dolar, Euro, Hisse Senetleri Kar Zarar Kazanç Tablosu
Doları, altını olanlar, borcu bulunan yada almayı planlayanlar için döviz kuru, hisse senetleri ve altın fiyatlarında ki haftalık değişim belli oldu. Yatırım araçlarında bu hafta ABD tahvil faizlerinde yaşanan artış piyasaları sallarken bunun dışında kripto paralara olan ilgi diğer yatırım araçlarını etkiledi.

YATIRIM ARAÇLARININ BİR HAFTALIK KAR ZARAR TABLOSU

Bir önceki haftanın kapanış rakamlarına göre bu hafta dolar kuru ve hisse senetleri ortalama değer kazandı. Euro ve altın düştü. Altın fiyatlarında yaşanan değer kaybı ABD tahvil faizlerinde yaşanan artış sonrası yatırımcı ilgisinin oraya kaymasından dolayı oldu. Dolar kurunda yaşanan değer artışı ise, 10 yıllık faizlerin yükselmesiyle kurun tüm gelişmekte olan para birimleri karşısında artması nedeniyle oldu. Hem Türkiye piyasasında hemde uluslararası piyasalarda yaşanan son gelişmelerin ardından oluşan tablolar.

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi

Haftalık bazda Borsa İstanbul BIST 100 endeksi değer kazandı. Endeks hafta içerisinde en düşük 1.491,13 puanını gördü. Bunun yanında endeks en yüksek nokta olarak 1.553,96 puana ulaştı. Ulaşılan bu değerlerin ardından ise BIST 100 endeksi yüzde 4,80 artarak 1.541,98 puandan haftayı tamamladı.

Dolar Kuru - Euro Fiyatları

Dolar kuru tüm gelişen ülke para birimleri karşısında yükseldi. Bu yükselme TL karşısında yüzde 1.19 oranına oldu. Dolar kuru ABD tahvil faizleri, enflasyon oranlarının açıklanması ve diğer ekonomik etmenler sonraıs haftayı 7.49 TL'den tamamladı. Euro ise haftanın kaybettiren yatırım araçlarından oldu. Euro haftayı yüzde 0,31 azalarak 8,95 TL'den kapattı.

Altın Fiyatları

Altın ons bazında çok sert değer kayıpları yaşadı. Haftaya 1800 dolar bandı seviyesinde başlayan ons altın daha sonra ABD kaynaklı gelişmeler ile düştü. Ons altın haftanın son işlem gününü 1697 Dolar seviyesinden kapattı. Ons altın yaşanan değer kaybının ardından gram altın ve çeyrek altın fiyatlarında oluşan tablo şöyle oldu.

Kapalıçarşı'da işlem gören 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı bu hafta yüzde 1,74 düştü. Gram altın son işlem saatinde 411 TL'den tamamlandı. Çeyrek altın ise haftaya 678 TL seviyesinden başlamıştı. Haftayı değer kaybı ile tamamlayan çeyrek altın 667 TL'den işlem gördü. Cumhuriyet altınının satış fiyatı da yüzde 1,73 düştü ve haftayı da 2 bin 729 TL'den tamamladı.
Yorumlar (0)