Alana, Yapana Onarana 20 Bin TL, 30 Bin TL, 40 Bin TL! Konut Desteği

2021 yılında sağlanmaya devam eden devlet desteklerinin en yüksek tutarda olanlarının başında barınma yardımları geliyor. Devlet ihtiyacı olup evini değiştirmek, yapmak isteyen yada onarmak isteyenlere 40 bin TL'ye kadar destek sağlıyor.

Alana, Yapana Onarana 20 Bin TL, 30 Bin TL, 40 Bin TL! Konut Desteği
2021 yılı destek programları kapsamında sağlanmaya devam edecek yardımların başında barınma destekleri geliyor. Halen devam eden destekler kapsamında en yüksek limitli desteklerin başında gelen barınma yardımları ile on binlerce TL'lik yardım almak mümkün.

Aile Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı -  Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan barınma yardımlarında yapılan 4 yardım bulunuyor. Bir yardım doğal afet kapsamında sağlanırken diğer 3 destek vatandaşların ihtiyacı olması durumunda ödeniyor.

AİLE BAKANLIĞI'NDAN 3 BARINMA YARDIMI

Aile Bakanlığı tarafından sağlanan devlet yardımları arasında barınma yardımları ihtiyaç sahibi olan ailelere ödenir. İhtiyaç sahibi konumunda bulunan aileler sağlıksız, kötü ve hoş olmayan koşullarda yaşamaları durumunda bakanlık sağladığı desteklerle ailelerin bu sorunlarını çözüyor.

Özel başvuru koşullarının yer aldığı barınma yardımları için başvuru yapacak vatandaşlara şu uyarı yapıldı.

"Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az (2021 yılı için 852,53 TL) olmakla birlikte yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel şartlardan herhangi birine haiz olma, aynı zamanda onarımı yapılacak evin ya da ev yapımlarında arsanın tam hisseli tapusuna haiz olma"HANGİ ALANDA, NE KADAR DESTEK ALINABİLİR?

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan barınma yardımları 4 adet. Bu yardımların 3 tanesi ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar için sağlanır. 1 tanesi ise doğal afetler kapsamında zor durumda kalan ailelere verilir. Bu 3 barınma yardımı ve alınabilecek destek tutarları şu şekilde;

20.000 TL - Onarım Yardımı

Evini tadilat ettirecek, eksikliklerini giderecek ve yenileyecek olanlar yukarıda yer alan şartları sağlıyorlarsa bakım onarım yardımı alabilirler. Destek tutarı 20.000 TL'ye kadar çıkar.

30.000 TL - Prefabrik Ev Yardımı

Çok sağlıksız kötü durumda yaşayan vatandaşlar daha güzel bir ortamda yaşamak için prefabrik ev almak isterlerse gerekli koşulların oluşmasıyla 30.000 TL destek alabilirler.

40.000 TL - Betonarme Ev Yardımı

Aile Bakanlığı 40 bin TL betonarme ev yardımı sağlıyor. Bu destek ödemesi de evi kötü durumda olup ihtiyaç sahibi konumunda ki ailelerin evlerini yenilemek istemeleri durumunda ödenir.BAŞVURU KANALI

Vatandaşlar hem daha detaylı bilgi almak hemde desteklere başvuruda bulunmak için kendi ilçelerinde yer alan Aile Bakanlığı - Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gidebilirler.
Yorumlar (0)