Alternatif Bank VOV + Hesap İle 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Açanlara Yüzde 20 Avantajlı TL Tanışma Faizi Veriyor

Merkez Bankası tarafından dolar kuru ve enflasyon rakamlarında yaşanan yükselişi durdurmak için başlatılan parasal sıkılaşma politikası birikimini bankada tutanları sevindirmişti. Bankaların 32 günlük mevduat hesabı faiz oranları giderek yükselirken 32 günlük vadeli mevduat hesabı açanların aylık faiz getirisi de yükseldi. En yüksek vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 20 bandına ulaşırken en yüksek faiz veren banka ise Alternatif Bank oldu. İşte detaylar...

Alternatif Bank VOV + Hesap İle 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Açanlara Yüzde 20 Avantajlı TL Tanışma Faizi Veriyor
Bankalar arasında yaşanan rekabet vatandaşlara daha yüksek mevduat faizi alma hakkı sağlarken en yüksek faiz oranı da ilk kez yüzde 20 bandına ulaştı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından politika faiz oranı rakamlarında yapılan faiz artırımı kararları ile beraber bankaların vadeli mevduat faizleri de yükselişe geçmişti.

EN YÜKSEK FAİZ HANGİ BANKADA?

Türk Lirası hesaplar için devlet tarafından getirilen stopaj avantajının devam etmesinin ardından vatandaşın vadeli mevduat hesaplarına olan ilgisi de yeniden arttı. Bankaların ucuz fonlama kaynaklarının Merkez Bankası tarafından kapatılmasının ardından mevduat faizi için rekabet artarken yaşanan tüm bu gelişmeler bankada parası olanlara yaradı.

Parasını bankada tutanların aylık faiz kazancı da artarken en yüksek faiz veren banka Alternatif Bank olurken en yüksek 32 günlük vadeli mevduat faizi ise yüzde 20 olarak güncellendi. Alternatif Bank VOV + Hesap kapsamında normalde yüzde 19 olarak uygulanan vadeli mevduat faizi hoş geldin faiz oranı kapsamında;

Düzenli fatura ödeme talimatı verenlere + yüzde 0.25 faiz oranı,

Kredi kartı olanlara + yüzde 0.25 faiz oranı,

Sigorta yaptıranlara + yüzde 0.25 faiz oranı ve

Ekstra Hesap açtıranlara + yüzde 0.25 faiz oranı ile verilmesi ile kazanılan yüzde 1'lik faiz desteği ile yüzde 20 olarak uygulanacak.50 BİN LİRANIN 32 GÜNLÜK FAİZ GETİRİSİ NE KADAR, 50.000 TL 1 AYDA KAÇ TL FAİZ KAZANCI SAĞLAR?

Yüzde 1 ek faizi elde etmeye kazanan kişilerin yüzde 20 oranı ile 32 günlük vadeli mevduat hesabı açmaları durumunda 50 bin liraları üzerinden 832,88 liralık faiz getirisi elde etmelerine olanak sağlanacak. Mevduat hesabı açarak 50 bin lirasını 32 gün bankada tutanların vade sonu hesap dönüşlerindeki paraları 50 bin 832,88 TL olarak gerçekleşecek.
Yorumlar (0)