Altın 2021'de Yükselecek Mi? Gram Altın, Çeyrek Altın Ne Kadar?

Altın fiyatları yeni yılın ilk işlem gününde yükseldi. Küresel piyasalarda ons altının direnç seviyesi olarak gösterilen 1900 dolar bandının üzerinde çıkmasıyla gram altın ve çeyrek altın değer kazandı.

Altın 2021'de Yükselecek Mi? Gram Altın, Çeyrek Altın Ne Kadar?

2021 yılının ilk günlerinde ons altın fiyatlarında yaşanan hareketlilik dikkat çekici seviyede bulunuyor. Küresel piyasalarda dolar kuru diğer ülke para birimlerine karşı değer kaybederken altın fiyatları yükselişe geçti.

ONS ALTIN KRİTİK BANDIN ÜZERİNDE ÇIKTI

Küresel piyasalarda ons altın yükselmeye devam ediyor. Yeni yılın ilk günlerinde yakaladığı trendi devam ettiren ons altın ilk hedef olarak 1900 dolar bandının üzerine çıkmıştı. Uzmanların kritik eşik olarak gösterdikleri ara hedefleri de aşan ons altın 1950 dolar bandı sınırında bulunuyor. 

Ons altın fiyatlarında yaşanan bu yükseliş gram altın ve çeyrek altın fiyatlarını da etkiledi. İşte haftanın ikinci işlem gününde oluşan gram altın, çeyrek altın ve ons altın fiyatları. 

* Ons altın yeni haftanın ikinci işlem gününde 1942 dolar bandında bulunuyor. 

* Gram altın ise 463 TL seviyesinden güne başladı. 

* Çeyrek altın 766 TL bandında yer alıyor. 

ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ?

Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş kendi sosyal medya hesabından yapmış olduğu değerlendirmesinde 2021 yılı genelinde altının değer kazanacağını iddia etti. Altının yatırımcısına son 10 yıldır hep kazandırdığını söyleyen Memiş, 2021 yılında da altının yükseleceğini öngördü.

Emlak365.com