Altın Alacaklar Dikkat! Uzmanlar Uyardı, Altın Almak İsterken Bakır Alarak Dolandırılmayın

Altın fiyatlarında görülen dalgalı sürecin ardından vatandaşlar fiyatlar düştüğünde altın yatırımı yapmanın yollarını arıyorlar.

Altın Alacaklar Dikkat! Uzmanlar Uyardı, Altın Almak İsterken Bakır Alarak Dolandırılmayın

Altın fiyatlarında görülen dalgalı sürecin ardından vatandaşlar fiyatlar düştüğünde altın yatırımı yapmanın yollarını arıyorlar. Bu kapsamda internet üzerinden altın almak isteyenler ise indirimli fiyat ilanları ile karşılaşabiliyorlar. Uzmanlar bu tür ilanlara karşı vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini ifade ediyorlar.

Pandemi sürecinin etkileri ile online alışveriş kullanımları çok önemli oranlarda arttı. Bu dönemde altın yatırımı yapmak isteyen vatandaşlar için çeşitli elektronik satış adresleri bulunuyor. İşini düzgün yapan firmaların yanında internet üzerinden çok sayıda dolandırıcı olduğunu ifade eden uzmanlar, vatandaşların internetten alım alımlarında çok dikkatli olmaları gerektiğini ifade ediyolar. İNTERNET ALTIN ALACAK DİKKATUzmanlar özellikle son dönemlerde yaygın olarak görülmeye başlanan indirimli satış fiyatlarına dair vatandaşları uyarıyorlar. Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç yapmış olduğu konuşmasında vatandaşlara uyarıda bulundu. Özdinç açıklamalarında altın ve pırlanta gibi madenlerde çok büyük oranlarda indirim yapılamayacağını ifade etti. İnternette yazan satış rakamlarına karşı çok dikkatli olunması gerektiğini vurgulayan Özdinç vatandaşların bu tür alışverişlerini bildikleri tanıdıkları esnaflardan yapmaları gerektiğini söyledi. Sedat Özdinç konuşmasında ayrıca altın veya pırlanta almadan önce mutlaka sertifikalarının ve iş yeri satış garantilerinin sorgulanması gerektiğini söyleyerek "Müşteri bu sertifikaları aldığında elindeki altın ya da pırlanta ürünü yeniden gönül rahatlığıyla satabilir. İnternetten alınan altın satılmaya götürüldüğünde kuyumcu düşük ayarlı olduğunu fark edecek ve buna göre fiyat verecektir. Bu yüzden bu hususlara dikkat etmek çok önemli. İnsanlarımız bu yüzden kuyumculardan alışveriş yapmaya devam etsinler" ifadelerini kullandı. YÜZDE 70 YILBAŞI İNDİRİMLERİNE İNANMAYIN UYARISIÖzdinç yılbaşı döneminde yüze 70 indirimle altın satış ilanları görüldüğüne vurgu yaparak bu tür indirim olamayacağını söyledi. Altın gramının her yerde aynı olduğunu ifade eden Özdinç "Altında indirim olmaz. Altında ucuzluk olmaz. Almış olduğunuz altının gramı her yerde aynıdır. Altınlarda yüzde 70 indirim diyorlar. Böyle bir şey söz konusu olamaz. Ucuz altın diye bir şey olamaz. İnsanlarımız altında indirim lafına inanmasınlar" dedi.Emlak365.com

Yorumlar (0)