Altın Almalı Mı, Satmalı Mı? Sorusuna İslam Memiş'ten Dünya Sağlık Örgütü Açıklaması! Onaylarsa Düşer

Altın fiyatlarına ilişkin yeni dönemde neler olacağı araştırılıyor.

Altın Almalı Mı, Satmalı Mı? Sorusuna İslam Memiş'ten Dünya Sağlık Örgütü Açıklaması! Onaylarsa Düşer

Altın fiyatlarına ilişkin yeni dönemde neler olacağı araştırılıyor. Birikimlerini yatırım aracılığıyla elinde tutmak isteyenler için yapılan değerlendirmelerde koronavirüs salgınının etkileri hissediliyor. Rusya'nın aşı açıklaması ile düşen altın fiyatlarına yönelik bir açıklamada Hindistan'dan geldi. Bu dönemde altın alınıp alınmasına ile ilgili ünlü ekonomist İslam Memiş'te görüşlerini açıkladı.

Koronavirüs salgınının geneline bakıldığında altın fiyatlarında yaşanan yüksek fiyat değşiimi göze çarpıyor. Dönem dönem yakalanan yükselme eğilimi altın fiyatlarını yukarı taşırken bu artış yaz aylarında daha belirgin oldu. Koronavirüs salgınında ikinci dalga endişesi tüm dünyayı etkisi altına alırken yatırımcıların ilgisi güvenli liman altında kaldı. ALTIN FİYATLARINA İLK DARBE RUSYA'DAN GELDİAltın fiyatlarında yaz aylarında yaşanan ikinci yükselme dalgası, koronavirüs endişeleri daha sert hissedildi. Bu yükselme eğrisi Temmuz ayının bir bölümü ve Ağustos ayının başında daha sert olurken bu yükselme grafiği Rusya'dan gelen aşı açıklaması ile değişti. Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından ilan edilen aşıyı bulduk açıklaması altın fiyatlarını çok sert bir şekilde düşürmüştü. Bu düşme eğilimi devam ederken gün içinde bir aşı açıklaması da Hindistan'dan geldi. Yapılan son dakika açıklamasında aşının bulunduğunu belirten hintli yetkililer, seri üretime başlanacağını duyurdular. 

İSLAM MEMİŞ'TEN ALMALI MI, SATMALI MI AÇIKLAMASI?Ekonomi uzmanı İslam Memiş yaşanan son gelişmelerin ardından altın fiyatlarının geleceğini yorumladı. İslam Memiş konuşmasında "Altın fiyatlarında düşüş devam edecek mi?" sorusuna yanıt verirken Rusya'dan gelen aşı açıklamlarına vurgu yaptı. Bu haberle altının sert bir şekilde gerilediğini ifade eden Memiş, "Zaten koronavirüs salgın haberleriyle altın tarafında sert yükselişler görmüştük ve koronavirüs aşı haberiyle de sert bir şekilde gerilediğini gördük" dedi. Bundan Sonraki Süreçte Altın FiyatlarıAğustos ayının kalan dönemi için de görüşlerini açıklayan İslam Memiş, altın fiyatlarının geleceğini Dünya Sağlık Örgütü tarafından ilan edilecek açıklamaya bağlı olduğunu duyurdu.

İslam Memiş altının geleceğine ilişkin konuşmasında "Yatırımcılar şuna dikkat ederek karar vermesi gerekiyor. Eğer koronavirüs aşı konusu onaylanırsa Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından evet düşüşlerin devam edeceğini öngörüyoruz. Büyük bir ihtimalle Rusya'dan olumlu açıklamalar gelmeye devam ediyor. Eğer Dünya Sağlık Örgötü'nden olumlu bir açıklama yaşanırsa küresel finans sisteminde tekrar iyimserlik görebiliriz. Bu da altın fiyatları konusunda normalleşme olacağı anlamına geliyor" ifadelerine yer verdi.Emlak365.com


Yorumlar (0)