Altın Başını Yukarı Çevirdi Yükselme Sürüyor! Gram, Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu?

Altın fiyatları yükselmeye devam ediyor. Yurt içi ekonomik gelişmelerin yanında yurt dışı kaynaklı etmenler altının yükselişini destekliyor. Peki bu yükselme kapsamında gram altın ve çeyrek altın kaç TL oldu? İşte son fiyatlar.

Altın Başını Yukarı Çevirdi Yükselme Sürüyor! Gram, Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu?
Altın fiyatları yükselmeye devam ediyor. Türkiye'de vatandaşların çok sevdiği ve en güvenilir yatırım aracı olarak gördükleri altın, küresel gelişmelerin yanı sıra dolar kuru ve tahvil faizleri ile yön buluyor. Altın fiyatlarında yaşanan bu hareketlilikler sonrası hem uzmanların kısa vadeli yorumlarını hemde piyasalarda oluşan son durumu sizlerle paylaşıyoruz.

ALTIN YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

Küresel piyasalarda ons altın başta ABD Tahvil faiz oranları olmak üzer farklı etmenlere göre şekillenmeye devam ediyor. Mart ayı içerisinde 1700 dolar bandının altına kadar inen ons altın daha sonra 1700 dolar bandının hemen üzerinde değer bulmuştu.

Ons altın şu dönemlerde ise 1720 dolar ile 1750 dolar arasında sıkışmış durumda. Ons altında yaşanan dar bant hareketliliği ise altın fiyatlarının yükselmesine destek oluyor. Ons altın Nisan ayının ilk haftasında 1750 dolar bandının sınırında.

GRAM ALTIN ÇEYREK ALTIN KAÇ TL OLDU?

Yurt içinde devam eden yüksek dolar kuru etkisi altın fiyatlarının yükselmesine destek olan bir diğer etmen. Yaşanan tüm gelişmelerin ardından ise altın fiyatlarında oluşan son tablo şöyle;

Ons altın hafta ortasına 1744 Dolar bandından giriş yaptı.

Gram altın 456 TL seviyesine çıkmış durumda.

Çeyrek altın yatırımı yapanlar için ilk işlem fiyatı 754 TL.

Hafta ortasında ilk işlem saatlerinde cumhruiyet altını 3 bin 74 TL'den işlem görüyor. 22 ayar bileziğin gram fiyatı 418 TL seviyesine çıkmış durumda. Yarım altın 1509 TL, yarım altın ise 3 bin 18 TL'den güne merhaba dedi.
Yorumlar (0)