Altın Cephesinde Düşüş Devam Ediyor! Analistlerin 15 Şubat Altın Yorumları!

Yatırımcılar küresel çapta aşılama programının yanı sıra koronavirüs vakalarının yavaşlayan hızı ile birlikte yeni değerlendirmeler yapmaya başladılar.

Altın Cephesinde Düşüş Devam Ediyor! Analistlerin 15 Şubat Altın Yorumları!
Yatırımcılar küresel çapta aşılama programının yanı sıra koronavirüs vakalarının yavaşlayan hızı ile birlikte yeni değerlendirmeler yapmaya başladılar. Altın fiyatları şuan için düşük oranlı değer kayıplarına konu oluyor. Geride bıraktığımız haftada fiyat düşüşlerini yaşayan altın, ekonominin toparlanma sürecinde henüz bir yükseliş hareketini gündeme getirmiyor.

Analistlerin Altına Yönelik Yorumları

Analistler altın EFT’lerinden çıkışların devam ettiğini belirttiler. Bu ise altına olan talebin şuan için zayıf olduğunu ifade ediyor. Altın fiyatlarına global çapta bakıldığında ise stabil bir fiyat grafiğinin hakim olduğu analistlerce belirtildi. USDTRY kuru hareketlerinin gerileme isteğini sürdürdüğü analistler tarafından belirtilirken, Altının TL fiyatı üzerinde baskı uyguladığı belirtildi.

Ons altın geçtiğimiz haftanın son işlem gününde 1810 dolara gerileyerek, bu sabah işleme farklı bir noktadan giriş yapıyor. Ons altın 15 Şubat tarihi ile birlikte 12.704 TL alış fiyatı ile belirgin düşüşünü piyasa tablolarına aktardı. Ons altın satışta ise 12.711 TL üzerinden işlem görüyor.

Güncel Altın Fiyatları

Bu sabah, gram altın 408,58 TL alış fiyatını ve 408, 65 TL satış fiyatını grafiklere yansıtıyor. Cumhuriyet altını alışta 2.661 TL’den işlem görürken, satış işlemlerine yansıyan rakam ise 2.710 TL oldu. 22 ayar bilezik alış fiyatı 375 TL olarak tablolara yansırken, 22 ayar bilezik satış fiyatı 377,50 TL olarak grafiklere yansıdı. Bugün çeyrek altın alış fiyatı 668 TL iken, satış değeri 689 TL’den işlem görüyor.

Fiyat hareketlenmelerinin geneline bakıldığında geçen haftanın kapanış fiyatlarına göre düşük yüzdeli de olsa alçalışın devam ettiği görülüyor. Analistler global anlamada durumun farklı olmadığını altın grafiklerinde şuan için stabil durumun hakim olduğunu belirttiler. Bu hafta için ani bir yükseliş hareketinin zor olduğunu belirten analistler, borsa ve mevduat yatırımlarına olan ilginin ise hala altın yatırımlarına olan ilgiden yüksek olduğunu ifade ediyorlar.
Yorumlar (0)