Altın Düşmeye Devam Ediyor! Çeyrek Altın Kaç TL'ye Düştü?

Altın fiyatları haftanın ikinci gününün ilk işlem saatlerinde düşme eğiliminde başladı. Haftanın ilk işlem gününde değer kaybı yaşayan altın fiyatları ons bazında kritik seviyeye yaklaşmıştı.

Altın Düşmeye Devam Ediyor! Çeyrek Altın Kaç TL'ye Düştü?
Altın fiyatları haftanın ikinci gününün ilk işlem saatlerinde düşme eğiliminde başladı. Haftanın ilk işlem gününde değer kaybı yaşayan altın fiyatları ons bazında kritik seviyeye yaklaşmıştı. Küresel piyasalarda ons altında yaşanan değer kaybı ve gram altın ile çeyrek altın fiyatlarında oluşan son fiyat listesi şu şekilde.

ONS ALTIN FİYATLARI KRİTİK BANT SEVİYESİNE İNİYOR

Küresel piyasalarda ons altın geçtiğimi hafta içerisinde 1855 dolar ile 1825 dolar bandı arasında hareketli bir süreç yaşadı. Haftayı 1830 dolar bandının üzerinde tamamlayan ons altın haftasonu ve haftanın ilk işlem gününde yaşanan gelişmeler sonrası değer kaybı yaşadı. Ons altın fiyatlarında yaşanan düşme sonucu uzmanların kritik eşik olarak gösterdikleri 1820 dolar bandının gerisine düşüldü. Ons altın yeni işlem gününde 1818 dolar seviyesinde yer alıyor. Uzmanlar ons altında geri çekilmelerde bir diğer kritik seviyenin 1800 dolar bandı olduğunu açıkladılar.

GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Ons altın fiyatlarında yaşanan değer kaybı sonrasında gram altın ve çeyrek altında geri çekildi. Yönünü aşağıya çeviren altın fiyatlarında oluşan son tablo.

* Gram altın haftanın ikinci işlem gününe 406 TL seviyesinden başladı.

* Çeyrek altın ise ilk işlem saatlerinde 672 TL bandında.

Altın fiyatlarının düşmesinin ardından cumhuriyet altını 2 bin 740 TL seviyesine geriledi. Türkiye'de vatandaşların en sevdiği ve yatırım aracı olarak kullandıkları 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise 372 TL'ye kadar düştü. Tam altın yeni günde 2 bin 690 TL, yarım altın ise 1345 TL seviyesinde yer alıyor.

Emlak365.com
Yorumlar (0)