Altın Fiyatında 18 Şubat’ta Sakin Hava Hakim! Güncel Gram ve Çeyrek Altın Ne Kadar?

Dün itibarıyla yeniden bir düşüş hareketi içine giren altın bu gün 399,4740 lira seviyesinde şekillendi.

Altın Fiyatında 18 Şubat’ta Sakin Hava Hakim! Güncel Gram ve Çeyrek Altın Ne Kadar?
Dün itibarıyla yeniden bir düşüş hareketi içine giren altın bu gün 399,4740 lira seviyesinde şekillendi. Yatırımını altından yana yapan binlerce yatırımcı altındaki fiyat düşüşünün devam etmesi ile birlikte canlı ve güncel rakamları en yakın şekilde takip etmeye başladılar.

Son Dakika Altın Fiyatları

Dolar kuru ve ons altın kaynaklı değişimleri yaşamayı devam ettirirken, aştın fiyatları Merkez Bankası’nın bugün açıklayacağı faiz kararı öncesi sakinliğini sabah saatlerinde tekrar korumaya başladı. Ons altın fiyatlarına bakıldığında haftanın 4. işlem gününde 1800 dolar’lık kritik düzeyin altında yer aldığı görülüyor. 1783 dolar seviyesine doğru bir çekilme içine giren ons altına paralel olarak, yurt içi gram altın fiyatları da dün akşam saatlerinde 398 lira seviyesini gördü.

18 Şubat 2021’de altının gram fiyatı 399,4740 liradan işleme alınıyor. Gram altının 400 lira bandına yakın konumda olduğu şu dakikalarda ons altın ise 783 dolar düzeyinde şekilleniyor. Çeyrek altın tarafından alış fiyatı hata açılışında 654 lira olarak belirlenmişken, 18 Şubat tarihine gelindiğinde ise 653 TL’lik değer ile düşük oranlı bir düşüş gösterdi. Bu aslında şuan için altında sakin bir havanın hakim olduğunu gösteriyor.

Cumhuriyet Altını Fiyatı

Altın yatırımcılarının sıklıkla seçim gerçekleştirdiği ürünlerin başında gelen cumhuriyet altını ise bugün 2.603 TL’lik alış fiyatını ve 2.666 TL’lik satış fiyatını tablolara yansıtıyor. Altın piyasasının gözü de dolar kurunun durumuna bağlı olarak Merkez Bankası’nın bu gün açıklayacağı faiz kararına çevrildi.

Uzamanlar salgın kaynaklı endişelerin, teşvik paketi gelişmelerinin ve doların küresel çaptaki seyrinin kısa ve orta vadede ons altın fiyatı üzerinde etkili olmaya devam edeceğini açıkladılar. Ons altın fiyatlarında meydana gelen düşüşün en önemli sebeplerinden biri ise ABD 10 senelik tahvillerinde meydana gelen değer yükselişi olarak görülüyor. Ancak ons altının 2021’in ikinci yarısında yükselişe geçeceği vurgulanıyor.
Yorumlar (0)