Altın Fiyatları 16 Şubat’ta Düşüşe Geçti! Güncel Gram ve Çeyrek Altında Fiyat Değişimleri!

Dün elde edilen verilere bakıldığında gram altında fiyatı 411 TL, aynı sıralarda ise ons altın fiyatı 824 dolar seviyesinde bulunuyordu.

Altın Fiyatları 16 Şubat’ta Düşüşe Geçti! Güncel Gram ve Çeyrek Altında Fiyat Değişimleri!
Dün elde edilen verilere bakıldığında gram altında fiyatı 411 TL, aynı sıralarda ise ons altın fiyatı 824 dolar seviyesinde bulunuyordu. Çeyrek altın alış fiyatı dün hafta açılışını 673 lira seviyesinden yapmıştı. Satış fiyatında ise 693 TL rakamını tablolara yansıtmış. Bu fiyat değerleri ile bugün oluşan fiyat rakamları karşılaştırıldığında ise analistler altın fiyatlarında çakılma olduğunu ifade ettiler.

Dünden Bugüne Altın Fiyatları

16 Şubat sabahında gram altın alış fiyatı 408 TL ve satış fiyatı ise 408,46 TL rakam değerleriyle düşüşü tablolara yansıtıyor. Ons altın fiyatında hakim olan 12.714 TL’lik satış fiyatı ve 12.699 TL’lik alış fiyatları dünün verilerine göre düşüşte yer alıyorlar.

Cumhuriyet altını dün 2.682 TL’lik alışı fiyatı üzerinden işlem görürken 16 Şubat itibariyle 2.661 TL satış fiyatından işlem görmeye başladı. Cumhuriyet altını cephesinde yaşanan düşük 22 ayar bilezik fiyatlarına da etki yaptı. 22 ayar bilezik bugün 372,50 TL alış fiyatı ve 408,49 TL satış fiyatı üzerinden işlem görüyor.

Yarım altın fiyatlarına bakıldığında dün 1.330 TL alış fiyatı ve 1.363 TL satış fiyatı gündeme gelmişti. Yeni günde yarım altın alış fiyatı 1.333 TL’lik fiyatı ile kayda değer bir yükseliş içine giremezken, 1.368 TL2lik satış fiyatı ile sabah saatlerinde düşük oranlı bir yükselişe şahit oluyor.

Bu Hafta Altın Fiyatı Nasıl Olacak?

Analistler altın fiyatlarının dolar kuru ve ons kaynaklı fiyat değişimlerini bu hafta boyunca yaşamaya devam edeceğini açıkladılar. Merkez Bankasının yeni bir faiz açıklaması yapacağı tarihe kadar altın fiyatlarının artık bu rakamlar dahilinde sakinliğini koruyacağını belirten analistler, dolar kurunda yaşanan düşüş ile birlikte altının sakin bir hafta geçireceğini ifade ettiler.

Altının hafta kapanışında ise nasıl bir konunda yer alacağının Perşembe günü fiyat verilerine göre netleşeceğini açıklayan analistler, Şuan için gözlerin Merkez Bankası cephesinden gelecek yeni açıklamalara yöneldiğini belirtiyorlar.
Yorumlar (0)