Altın Fiyatları 19 Şubat’ta Düşüşü Devam Ediyor! Gram Altın Ne Kadar?

Kapalıçarşı’dan gelen son rakamlara göre gram altın fiyatı adeta dip noktayı gördü. 400 liranın altına düşen ve ardından bu sabah 397 lira seviyesine kadar gerileyen gram altın, yatırımcılarını üzdü.

Altın Fiyatları 19 Şubat’ta Düşüşü Devam Ediyor! Gram Altın Ne Kadar?
Kapalıçarşı’dan gelen son rakamlara göre gram altın fiyatı adeta dip noktayı gördü. 400 liranın altına düşen ve ardından bu sabah 397 lira seviyesine kadar gerileyen gram altın, yatırımcılarını üzdü. Bugün aynı zamanda yarım, ata, ons, çeyrek ve cumhuriyet altın fiyatlarında da düşüş gündeme geldi.

Yeni Altın Fiyatlarının Tümü

Son dakika hareketlilikler ardından 400 liranın altına inen gram altın, Kovid-19 nedeniyle geçtiğimiz yıl içinde rekor bir fiyatta yol almıştı. Bilindiği gibi geçtiğimiz haftalarda ise hem gram altın hem de çeyrek altın büyük bir düşüş grafiği ile gündeme geldiler. 19 Şubat tarihinde ise gram altın 396 liralık alış fiyatı ve 396,64 liralık satış fiyatı ile gündeme geldi.

Bu sabah, cumhuriyet altını fiyat düşüşü ile alışta 2.580 lira, satışta ise 2.656 lira olarak işlem görüyor. Yarım altın alış fiyatı 1.295 TL iken yarım altının satış fiyatı ise 1.344 lira olarak belirlendi. Bugün çeyrek altın satış fiyatı 668 lira, alış fiyatı ise 647 lira olarak tablolara yansıyor. 22 ayar bilezik fiyatlarına bakıldığında ise alışta 364 lira, satış işlemlerinde 367 lira değer hakim oldu.

Altın Fiyatlarında Değişim

Dün akşam saatlerinde yarım altın alış fiyatında 1.305 liralık fiyat değeri hakimdi. Bu sabah kayda geçen 1.295 liralık fiyat ile yarım altında ciddi bir düşüş olduğu kayda geçti. Gram altının alış fiyatı ise dün akşam saatlerinde 399 lira seviyesine kadar düşmüşken, ardından bu sabah bir düşüş daha yaparak 397 lira seviyesine kadar çekildi.

Cumhuriyet altını dün akşam saatlerinde 2.652 liralık alış fiyatı ile grafiklere yansıyordu, ancak bu sabah 2.580 liraya gerileyerek cumhuriyet altınına yatırım yapan kişiler için parlak olmayan bir senaryoyu piyasaya yansıttı. Analistler altın için belirsiz bir döneme giriş yapıldığını ifade ettiler.
Yorumlar (0)