Altın Fiyatları Güne Rekorla Başladı, Ons Altının Fiyatı 67 Dolar Birden Arttı! Altında Yeni Ralli Sinyalleri Sonrası Gram ve Çeyrek Altın Kaç TL Oldu?

Ağustos ayına satış baskılı başlayan altın fiyatları Rusya'dan gelen aşı müjdesi ile değer kaybı yaşamıştı.

Altın Fiyatları Güne Rekorla Başladı, Ons Altının Fiyatı 67 Dolar Birden Arttı! Altında Yeni Ralli Sinyalleri Sonrası Gram ve Çeyrek Altın Kaç TL Oldu?

Ağustos ayına satış baskılı başlayan altın fiyatları Rusya'dan gelen aşı müjdesi ile değer kaybı yaşamıştı. Yaşanan son gelişmelerin ardından yön arayan altın fiyatları fırsat alımlarının başlaması ile adeta uçuşa geçti. Ons altının fiyatı 67 dolar birden yükselirken ons altından destek alan gram altının ve çeyrek altının satış fiyatı da sert bir sıçrama hareketi ile yükseldi. 18 Ağustos 2020 altın fiyatları ne kadar oldu, gram altın güne nasıl başladı, çeyrek altın kaç tl oldu, altın fiyatlarında son durum ne, altında yükseliş sürer mi, elinde altını olanlar ve altın borcu olanlar ne yapmalı?

Uluslararası piyasada korana virüs salgını, aşı haberleri, Çin ve Amerika arasındaki ticaret savaşları ve Doğu Akdeniz gerginliği fiyatlanmaya devam ederken altın fiyatları sert yükseldi. ALTINDA YUKARI YÖNLÜ HAREKETLİLİK İLE YENİ RALLİ HAREKETİ Mİ GELİYOR?Rusya tarafından yapılan aşı açıklamaları ile beraber üzerindeki satış baskısı büyük oranda artan ons altının fiyatı dün haftanın ilk işlem gününe 1929 dolar seviyesinde başlamıştı. Bugün yönünü yeniden sert bir şekilde yukarıya çeviren ons altın fiyatı psikolojik eşik olarak kabul edilen 2 bin dolar sınırına dayandı. Altının 2 bin dolar sınırını bir kere daha aşması halinde hızlı bir hareket ile 2 bin 300 dolar eşiğini zorlayacağı belirtiliyor. ONS ALTININ FİYATI NE KADAR, ONS ALTIN KAÇ DOLAR OLDU?Yaşanan hızlı ralli sonrasında 67 dolarlık bir artış gerçekleştiren ons altının fiyatı yeni güne 2 bin dolar sınırının hemen dibinde başladı. Ons altının fiyatı alış 1998,95 dolar ve satış 1999,57 dolar rakamları üzerinden fiyatlanıyor. 

18 AĞUSTOS 2020 ALTIN FİYATLARI NE KADAR, GRAM VE ÇEYREK ALTIN KAÇ TL OLDU?Yaşanan yükselişin ardından gram ve çeyrek altın fiyatı da ons altından aldığı destek ile yukarı yönlü hareket etti. 

500 lira eşiğinden dönüş yaptıktan sonra satış baskısı ile hızlı düşüş yaşayan gram altın fiyatları ons altındaki olumlu yansıma ile 474,60 lira alış ve 474,72 lira satış fiyatı ile yukarı yönlü hareket etti. Çeyrek altın fiyatı ise 769,80 lira alış ve 785,30 lira satış rakamı ile güne iyi bir başlangıç yaptı. ALTIN FİYATLARI NE OLUR, ALTIN DÜŞECEK Mİ, YÜKSELECEK Mİ?Yatırımcılar bu soruya yanıt aramaya devam ederken yatırım uzmanları ise konuya farklı yanıtlar vermeye devam ediyor. Altın ve değerli emtialar uzmanı İslam Memiş Dünya Sağlık Örgütü tarafından Rusya'nın ürettiği korana virüs aşısına onay verilmesi halinde altın fiyatlarında sert  bir düşüş yaşanabileceği ihtimalini ortaya koyarken Ekonomist Selçuk Geçer ise gram altın fiyatı için bin liraya kadar yükseleceği yönünde yorumlarda bulunmaya devam ediyor. Piyasalar Akdeniz'de yaşanan gerilim, jeopolitik riskler, korana virüs vaka sayısı, aşı haberleri, Çin ile Amerika arasındaki ticaret savaşları gibi konuları izleyerek anlık tepkiler vermeye devam ederken altın fiyatları da yaşanacak tüm bu gelişmeler göre yönünü belirleyecek gibi görünüyor.Emlak365.com 


Yorumlar (0)