Altın Fiyatları Hakkında Şok Analiz: Altının Ons Fiyatı 1700 Dolar Üzerine Çıkabilir!

Dünyanın en büyük yatırım bankaları arasında gösterilen Australia & New Zealand Banking Group ons altın fiyatı hakkında çarpıcı bir analiz yayımladı.

Altın Fiyatları Hakkında Şok Analiz: Altının Ons Fiyatı 1700 Dolar Üzerine Çıkabilir!

Dünyanın en büyük yatırım bankaları arasında gösterilen Australia & New Zealand Banking Group ons altın fiyatı hakkında çarpıcı bir analiz yayımladı. Bankaya göre altının ons fiyatı 6 ay içerisinde 1700 doları aşabilir! Peki, altın fiyatları ne olur, altın yükselir mi, altının ons fiyatı ne olur, altın fiyatları ne olur uzman görüşleri haberimizde!

Küresel ticaret savaşları, ülkelerin açıklamalarına göre anlık olarak değişen döviz kurları ve siyasal gerilim yatırımcıyı her zamanki güvenli limanı olan altına yönlendirmeyi sürdürüyor. Altın fiyatları kademeli olarak yükselmeye devam ederken dövizini bozduran kişiler altın yatırımına yöneliyor. Altın fiyatları hakkında bir değerlendirmede de uluslararası yatırım bankasından geldi. Altının Ons Fiyatı Ne Olur?Konu hakkında değerlendirmede bulunan Australia & New Zealand Banking Group Ltd. altın fiyatları için iddialı bir açıklamaya imza attı. Şirketin kendi kurum içi modeline dayandırarak gerçekleştirdiği hesaplamaya göre altının adil deği su anda ons başına 1.410 dolar civarında seyrediyor. Bankanın yayımladığı notta ise altın fiyatları tahmini için şok edici bir açıklamaya imza atıldı. 2019 yıl sonu altın fiyatları hakkında bilgi edinmeye çalışan kişilere banka 6 ay sonraki fiyat tahminini aktardı. Açıklanan rakamlara göre altının aylık getirisi konusunda etken olan faktörler;Spekülatif uzun ve kısa pozisyonlardaki değişimleri,Exchange traded fon (ETF) değişiklikleri,ABD faiz oranları,MSCI EM Endeksi ileHam petrol fiyat getirileri olarak sıralandı. Bloomberg HT tarafından yapılan habere göre not içerisinde “Modele ABD faizlerinde beklenen değişiklik gibi tahminler eklendiğinde altının adil değerinin gelecek altı ayda 1,700 doların üzerine tırmanabileceğini tahmin ediyoruz" denildi.Altın Fiyatlardı Altının Ons Fiyatı Şu Anda Kaç Lira?Spot piyasada işlem gören altın için uygulanan ons fiyatı bugün itibari ile saat 10:13 itibari ile 1.486,42 dolardan işlem görmeye devam ediyor.Söz konusu tahminin tutması halinde altın fiyatlarında hızlı bir yükseliş yaşanabileceği belirtiliyor.2020 Altın Fiyatları Ne Olur, Altın Fiyatları Yükselecek Mi?Yatırım bankaları tarafından yapılan tahminlerin büyük bölümünde altının yükseleceği ön görüsü paylaşılırken büyük merkez bankaları tarafından da altın alımına geçilmesi bu iddiaları güçlendiriyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)