Altın Fiyatları Kritik Eşik Üzerinde! Gram Altın Düşecek Mi, Yükselecek Mi?

Küresel piyasalarda ons altın uzmanların kritik bant olarak gösterdikleri 1800 dolar seviyesinin hemen üzerinde bulunuyorlar. ONS altında yaşanacak gelişmelere bağlı olarak yön bulan altın fiyatlarında ise gram altın 400 TL sınırında. Haftanın ikinci işlem gününde altın fiyatlarında oluşan son tabloyu sizlerle paylaşıyoruz.

Altın Fiyatları Kritik Eşik Üzerinde! Gram Altın Düşecek Mi, Yükselecek Mi?

Altın fiyatları ekonomi gündeminde yer almaya devam ediyor. 

Pandemi sürecinin etkilerinin doğrudan hissedildiği altın fiyatlarında, normalleşme sürecinin adımları ile salgında ikinci dalga endişeleri hissediliyor. Yatırımcıların risk alma iştahı ile yükselme trendinde olan altın fiyatlarında oluşan son durumu ele aldık. 

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM 

Küresel piyasalarda ons altın fiyatlaı bulunduğu seviyeyei koruyor. 1800 dolar bandı üzerinde kalıcı olmayı hedefleyen altın fiyatları, uluslararası veriler sonrasında geri çekilme yaşadı. Yeni günün ilk işlem saatlerinde kiritk seviyenin hemen üzerinde bulunan altın fiyatlarında oluşan son tablo şu şekilde;

* Küresel piyasalarda ons altın 1802 dolar bandı seviyesinde bulunuyor. 

* Gram altın haftanın ikinci işlem gününe 397 TL seviyesinden giriş yaptı. 

* Çeyrek altın ise yeni günde 657 TL'den işlem görüyor. 

Ons altın, gram altın ve çeyrek altın fiyatlarının dışında diğer altın türlerinde 14 Temmuz sabahı oluşan fiyat tablosu şöyle; Cumhuriyet altını günün ilk işlem saatlerinde 2 bin 677 TL'den alıcı buluyor. Tam altın ise yeni günde 2 bin 628 TL seviyesinde yer alıyor. Yarım altın fiyatları ise 1314 TL bandında. 

Emlak365.com