Altın Fiyatları Sert Yükseldi! Ons Altın Bir Engeli Daha Yıktı, Gram Altın 520 TL'ye Koşuyor!

Altın piyasasında beklenen sert yükseliş hareketi dün gece gerçekleşti ve bugün de yükseliş trendi devam ediyor. Ons altın 1.900 dolar seviyesini aşarken gram altın da dolar kurundan da aldığı destekle yükseldi. Ons altın ve gram altın ne kadar oldu?

Altın Fiyatları Sert Yükseldi! Ons Altın Bir Engeli Daha Yıktı, Gram Altın 520 TL'ye Koşuyor!

Altın piyasası yılın en hareketli günlerini yaşamaya başladı. Altın fiyatları bir süredir sürdürdüğü yükseliş ivmesini dün gece hızlandırdı. Altın piyasasının aylardır beklediği yükseliş hareketi artık iyice etkisini göstermeye başladı. Altın fiyatları ne kadar oldu? Altın fiyatları neden yükseliyor? Altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi?

ONS ALTIN 1.900 DOLAR SEVİYESİNİ AŞTI

Ons altın bir süredir 1.900 dolar direnci ile karşılaşıyordu. Daha önce bu seviye aşılmak istenmiş ama kalıcı olunamayarak ons altın 1.870'li dolarlara demir atmıştı. Bir süre bu seviyede kendisine bir sıçrama tahtası oluşturan ons altın güçlü bir sıçrama gerçekleştirdi. Ons altın şu anda 1.907 dolardan işlem göreye devam ediyor. Ons altının bu seviyeye ulaşması aslında yükseliş hareketinin önündeki psikolojik bir eşiğin daha yıkılması anlamına geliyor. 

GRAM ALTIN 520 TL'YE KOŞUYOR

Altının gramında ise ons tarafındaki gelişmelere benzer hareketler yaşanıyor. Ons altının yükselişi gram altını da yükseltti ama gram altın asıl desteği dolar kurundan aldı. Dolar kurunun 8,45 TL seviyesine doğru ilerleyişi ons altının da desteği ile gram altının fiyatını 520 TL kritik eşiğine göre yaklaştırdı. Gram altın şu anda 518 TL'den işlem görüyor. Gün içerisinde 520 TL seviyesini zorlayacak olan gram altında bu psikolojik eşik aşılmaya çalışılacak. 

ALTIN FİYATLARI DÜŞER Mİ?

Altın fiyatlarında zaman zaman yaşanan geri çekilmelerin bugün gün içerisinde yine görülüp görülemeyeceği merak ediliyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yaptığı son altın yorumunda, “Altın fiyatları yükseldikçe kar satışları gelebilir. Bu durumda altın fiyatlarında bir geri çekilme olabilir. Bunlar alım fırsatıdır. Kısa süreli düşüşler piyasanın olağan durumunu ifade etmektedir. Şu ortamda altın düştüğü yere öyle veya böyle bir şekilde geri dönmeyi başarır.” dedi. 

Yorumlar (0)