Altın Fiyatları Uzman Yorumu İle Teknik Analiz: Çeyrek Altının Fiyatı 1000 TL Olur Mu?

Altın fiyatlarında yaşanan yukarı yönlü hareketlilik tüm hızı ile devam ederken çeyrek altın fiyatı da 850 TL seviyesini aştı. Düğün salonlarının açılması ile başlayacak düğün sezonu nedeni ile çeyrek altın fiyatında yaşanan yükseliş için uzman yorumları da merak konusu oldu. Peki, çeyrek altın 1000 lira olur mu, çeyrek fiyatı 1000 TL olacak mı, bir çeyrek altın ne kadar?

Altın Fiyatları Uzman Yorumu İle Teknik Analiz: Çeyrek Altının Fiyatı 1000 TL Olur Mu?

Enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken oluşan enflasyonist baskı ile beraber uzun süredir değer kaybeden altın fiyatları yeniden yönünü yukarıya çevirmiş ve hızla değer kazanmaya başlamıştı. Yaşanan yükseliş 2021 yılına kötü bir başlangıç yapan altın yatırımcısını sevindirmişti.

ÇEYREK ALTININ FİYATI BİN LİRA OLACAK MI?

Konu hakkında Hürriyet Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Gedik Yatırım'ın yatırım danışmanı Eda Karadağ altın fiyatları için yıl sonuna kadar olan beklentilerini değerlendirerek  çeyrek altın fiyatının bin lira olup olmayacağı yönündeki soruya yanıt vererek "Ancak 1000 lira görülmesi adına Dolar/TL ve ons altındaki yükselişin daha da hızlanması demektir.

Bu da çok güven bir hareket olmaz diye düşünüyorum. Bu nedenle net bir şekilde 1000 lira seviyesini görür diyemem. Çeyrek altında da belli dirençlerde yorulmalar görebiliriz. Piyasada bu kadar dinamikler değişirken, soluksuz bir yükseliş beklemiyorum" dedi. 

1 ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Altın fiyatları son dönemde yükselişini sürdürürken gram altın 524 lira seviyesini yükselirken çeyrek altın alış fiyatı 845 lira ve satış fiyatı ise 863 liraya yükseldi. Çeyrek altın fiyatı için yaşanan yükseliş bin lira beklentisi oluştururken gram altının 650 TL seviyesini görmesi ve dolar kurunda yaşanan yükselişin devam etmesi halinde bin liralık seviyesinin yıl sonunda görülebileceği belirtiliyor.

Özellikle de açıklanan enflasyon rakamlarında yaşanan yükselişin devam etmesi halinde altın fiyatlarının arayacağı desteği bulacağı, dolar kurunda yaşanan yükselişin de bu enflasyonist baskıya eşlik etmesi halinde altın fiyatları için yükselişin devam edebileceği belirtiliyor. 

NOT: Burada yer alan bilgiler uzmanların yorumlarından derlenerek oluşturulmuş olup emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgiler üzerinden yatırım kararı alınamaz.

Yorumlar (0)