Altın Fiyatları Yeni Haftaya Düşüşle Başladı! Gram ve Çeyrek Altının Fiyatı Kaç TL Oldu?

Uluslararası piyasalarda yaşanan dalgalanma ve koronavirüs aşı haberleri ile açıklanan ekonomik veriler altın fiyatlarında dalgalanma yaşanmasına neden olmaya devam ediyor.

Altın Fiyatları Yeni Haftaya Düşüşle Başladı! Gram ve Çeyrek Altının Fiyatı Kaç TL Oldu?
Uluslararası piyasalarda yaşanan dalgalanma ve koronavirüs aşı haberleri ile açıklanan ekonomik veriler altın fiyatlarında dalgalanma yaşanmasına neden olmaya devam ediyor. 15 Şubat 2021 Pazartesi günü ilk açılış fiyatları belli oldu. Altın fiyatları dolar kurunda yaşanan geri çekilmenin etkisi ile günü düşüşle başladı.

15 ŞUBAT 2021 PAZARTESİ GÜNÜ GRAM ALTIN FİYATI NE KADAR, 1 GRAM ALTIN KAÇ TL OLDU?

Uluslararası piyasada ons altın fiyatında yaşanan toparlanmaya rağmen iç piyasada dolar kurunda yaşanan geri çekilme nedeniyle gram altın haftanın ilk işlem gününe düşüş eğilimli başladı. Gram altının fiyatı 411.61 TL alış ve 411.66 TL satış fiyatı ile Cuma günkü kapanış fiyatının altında yeni haftaya başlangıç yapmış oldu.

Uluslararası piyasada ise ons altının fiyatı ufakta olsa yükseliş gösterdi. Ons altının alış fiyatı 1.823,89 dolar ve satış fiyatı ise 1.824,32 dolar seviyesine yükseldi. Ancak yaşanan küçük yükseliş iç piyasada dolar kurunda yaşanan düşüş nedeniyle gram altın fiyatına yansımadı. Bilindiği üzere ülkemizde gram altının fiyatı ons altının fiyatı ile dolar kurunun çarpılması yöntemi ile hesaplanıyor. Bu nedenle dolar kurunda yaşanan aşağı ve yukarı yönlü hareketlilikler de altın fiyatlarını önemli bir ölçüde etkiliyor.(Liste Big Para sitesinden alınmıştır)

ÇEYREK ALTININ FİYATI BUGÜN NE KADAR, ÇEYREK ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ MÜ?

Türkiye'de vatandaşların yastık altı yatırımı olarak en çok tercih ettikleri altın türlerinin başında yer alan çeyrek altın fiyatı da yaşanan düşüşten payını aldı. Çeyrek altının alış fiyatı yaşanan düşüşün ardından 671 TL seviyesine gerilerken satış fiyatı ise 693 TL olarak uygulanmaya devam ediyor.

22 ayar bileziğin gram fiyatı 375 TL alış ve 378 TL satış seviyesine gerilerken Cumhuriyet altını alış fiyatı 2 bin 678 TL ve satış fiyatı ise 2 bin 728 TL oldu. Piyasalar bugün açıklanacak olan verileri ve yeni ilan edilecek koronavirüs vaka sayısı ile mutasyon haberlerini takip edecek.

Emlak365.com
Yorumlar (0)