Altın Fiyatları Zirve Yapınca Düğünlerde Sahte Bilezik Kullanımı Arttı

Altın fiyatları son yılların en yüksek seviyesinde bulunuyor. Gram altın fiyatları 475 TL'ye yaklaşırken çeyrek altın ise 785 TL'ye ulaşmış durumda bulunuyor. Gram altın ve çeyrek altın fiyatlarında yaşanan bu yükselmeler ise en çok düğünleri vurdu. İşte yeni dönemde düğünlerde vatandaşların kullandığı yöntemler.

Altın Fiyatları Zirve Yapınca Düğünlerde Sahte Bilezik Kullanımı Arttı

Altın fiyatları koronavirüs salgını etkileri kapsamında çok yükselmiş durumda bulunuyor. Altın fiyatları tarihi seviyelere ulaşırken bu dönemde en büyük zorluğu düğün yapacak aileler çekiyor. Özellikle son gelen zamların ardından yükselen altın fiyatları düğün sahiplerini sahte altın ile yapılan takıları kullanmaya itiyor. 

DÜĞÜNLERDE SAHTE ALTIN KULLANIMI

Altın fiyatlarınınn artmasının ardından düğün yapacak ailelerin masrafları da yükselmiş durumda. Bu dönemde talep edilen altınları takmakta zorlanan vatandaşların bulduğu yöntemler ise sahte takı. Son dönemlerde bu tür takılara ilginin artmasına ilişkin ise Haberler sitesinde yer alan habere göre, Bursa'da bijutericilik yapan Sarıbey Bakış açıklamalarda bulundu.

"Altın fiyatları yükselince vatandaşlar sahte takılara yöneldi. Bilhassa düğün yapacaklar çok geliyor. 3 tane gerçek bilezik alıp yanına da 7 tane sahte bilezik alıyorlar. Bu sahte takıları gerçeğinden ayırt etmek zor, ancak kuyumcular ayırt eder. Böyle olunca vatandaşlar tarafından talep görüyor. Fiyatları da uygun. Bilezikleri 15 ila 40 lira arasında satıyoruz. Kolyelerin fiyatı da 20 ila 50 lira arasında değişiyor"

GRAM ALTIN 473 TL SEVİYESİNDE

Altın fiyatlarında oluşan son yükselmelerin ardından ise fiyatlar çok yükselmiş durumda. Gram altın haftasonu öncesinde 473 TL'den satışa çıkarılırken çeyrek altın 783 TL'de yer alıyor.

Emlak365.com

Yorumlar (1)
Düğüncü 5 ay önce
Hükümetimizden Allah razı olsun, düğüncüleri bir sürü borca girip gerçek altın almaktan kurtardı...