Altın Fiyatlarına Faiz Dopingi! Gram ve Çeyrek Altının Fiyatı Yükselişe Geçti, Yeni Ralli Beklentisi Oluştu

Merkez Bankası Mayıs ayı faiz kararı sonrasında altın fiyatlarına yükseliş başladı. Uzman yorumları ve teknik analiz değerlendirmeleri ışığında altın fiyatları için yeni ralli beklentisi oluşurken altın fiyatlarında yön yukarı olarak belirlendi. 7 Mayıs 2021 Cuma günü bugün altın fiyatları ne kadar, İstanbul kapalıçarşı gram altın ve çeyrek altının fiyatı ne kadar, kaç TL, neden yükseliyor, yükselmeye devam edermi, çeyrek altın alış ve satış fiyatı kaç lira?

Altın Fiyatlarına  Faiz Dopingi! Gram ve Çeyrek Altının Fiyatı Yükselişe Geçti, Yeni Ralli Beklentisi Oluştu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB Mayıs ayı toplantısı dün yapılırken MB Başkanı Şahap Kavcıoğlu tarafından toplantı bir kere daha pas geçildi. Merkez Bankası politika faiz oranı yüzde 19 seviyesinde sabit tutulurken açıklanan kararın ardından dolar kurunda bir miktar geri çekilme yaşanırken altın fiyatlarında ise yukarı yönlü hareketlilik başladı. 

7 MAYIS 2021 CUMA GÜNÜ ALTIN FİYATLARI! BUGÜN GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTININ FİYATI NE KADAR, KAÇ TL?

Dün açıklanan Merkez Bankası faiz kararı sonrasında beklendiği üzere altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketlilik başladı. Uluslararası piyasada ons altının fiyatı hızla yükselişe geçerken iç piyasada da gram altın ve çeyrek altının fiyatı yükseldi. 

Yaşanan yükselişin etkisi ile uluslararası piyasada ons altının fiyatı 1820 dolar üzerine kendisini atmayı başarırken 1.821,14 dolar alış ve 1.821,49 dolar satış seviyesi üzerinden işlem görmeyi sürdürüyor. 

İç piyasada da altın fiyatları için olumlu gelişmeler yaşanırken gram altın dün açıklanan Merkez Bankası faiz kararı sonrasında yükselişini sürdürdü. Gram altın alış 484,25 TL ve satış 484,35 TL seviyesine ulaşarak 500 liralık direnç noktasına doğru yürüyüşünü devam ettirdi. 

Çeyrek altın alış fiyatı 774 lira olurken satış fiyatı ise 799 liraya çıktı. 

ALTIN FİYATLARI NEDEN YÜKSELDİ, YÜKSELMEYE DEVAM EDER Mİ, YÜKSELİR SÜRER Mİ?

Altın fiyatlarında yaşanan yükselişi değerlendiren Ahlatcı Yatırım Merkez'in politika faiz oranını yüzde 19 seviyesinde sabit tutmasına rağmen karar metninde sıkı kelimesini çıkardığına dikkat çekerek bugün açıklanacak olan ABD tarım dışı istihdam verilerinin takip edileceğini dile getirdi. Ons altın fiyatı için 1830 ve 1835 dolar seviyesi kritik direnç noktası olarak gösterilirken gram altında ise 490 TL ve 500 TL seviyesi direnç noktası olarak belirlendi. Gram altında dayanak noktası ise 475 lira olarak belirlendi. 

Altın fiyatlarında yaşanan yükselişin iç piyasada Merkez Bankası faiz kararı dış piyasada ise dolar endeksinde yaşanan düşüşten kaynaklandığı belirtiliyor.

Yorumlar (0)