Altın Fiyatlarında 20 Şubat Sabahı Sakin Hava Hakim! Düne Göre Artış Nasıl?

Dün tablolara yansıyan fiyat değerleri ele alındığında gram altın 397 lira alış fiyatı ile görüntüleniyordu.

Altın Fiyatlarında 20 Şubat Sabahı Sakin Hava Hakim! Düne Göre Artış Nasıl?
Dün tablolara yansıyan fiyat değerleri ele alındığında gram altın 397 lira alış fiyatı ile görüntüleniyordu. Bu sabah saatlerinde ise gram altın 399 lira seviyesine ulaşarak düşük oranlı bir yükseliş gerçekleştirdi.

Bu Sabah Gram Altında Durum

Bu sabahın erken saatlerinde yayınlanan grafiklere göre gram altın bir nebze de olsa artış gösterirken, analizler dalgalı fiyat değerlerinin devam edeceğini belirtiyorlar. Sabah 07:00 sularında 399 lira seviyesinden alış işlemi gören gram altın fiyatı şu dakikalarda 399 lira düzeyini hala koruyor. Peki çeyrek, cumhuriyet ve yarım altında yeni durum ne yönde gelişti?

Gerek yatırım gerekse hediyeleşme amacı ile Türkiye’de sıklıkla tercih edilen gram altın ve yarım altın Şubat ayı içinde parlak senaryoları ortaya koymuyorlar. Bir dönem yatırımcılarına yüksek kar ettiren altın, şimdiler ise her hafta başında ve sonunda gündeme getirdiği düşüş ve yükseliş hareketli, dalgalı grafikleri ile önde yer alıyor.

Cumhuriyet, Yarım Altın Fiyatları

Bugün yenilenen fiyat tablolarına bakıldığında gram altın alış fiyatında 399 lira, satış işleminde ise 400,02 lira seviyesinden işlem görüyor. Cumhuriyet atını alışta 2.605 lira seviyesinden işlem görürken, satışta 2.689 liradan işlem görüyor.

22 ayar bilezik alış fiyatı bu sabah 363 lira olarak açıklandı. 22 ayar bileziğin son satış fiyatı ise 365 lira olarak grafiklere yansıdı. Yarım altın bu sabah saatlerinde 1.307 lira seviyesinden alış işlemine tabi olurken, 1.355 lira satış fiyatı ile tabloya aktarıldı.

Serbest piyasaya yansıyan bu verileri ele alan piyasa analistleri 19 Şubat tarihi için altın fiyatlarının eridiği yönünde bir yorumlama getirmişlerdi. Şuan ise bu fiyat erimesinin etkileri ile yükseliş hareketinin gerçekleşmesi hususunda bir baskının söz konusu olduğunu belirtiyorlar. Hafta başında artış beklentilerini karşılamayan altın fiyatları sebebi ile yatırımcılar üzerinde meydana gelen altına karşı iştah kaybı, artışın baskılanmasında büyük neden olarak gösteriliyor.
Yorumlar (0)