Altın Fiyatlarında Düşüş! Gram Altın ve Çeyrek Altın Kaç TL'ye Düştü?

Ekonomi piyasasında yaşanan son gelişmelerin ardından tarihi seviyelere ulaşan altın fiyatları haftanın son işlem gününe düşme trendi ile başladı. Altın fiyatlarında yaşanan bu düşmenin ardından gram altın ve çeyrek altın fiyatlarında oluşan değer tablosu ile uzmanların kısa vadeli değerlendirmeleri haberimizde.

Altın Fiyatlarında Düşüş! Gram Altın ve Çeyrek Altın Kaç TL'ye Düştü?

Türkiye ekonomi altın ve döviz kurunda yaşanan son yüklemelere kitlendi. Altın ve dövizde yaşanan bu yükselişin ardından geleceği daha çok merak edilen yatırım araçlarında Merkez Bankası'nın 3 yabancı bankaya yönelik hamlesinin ardından düşme gerçekleşti. 

Yaşanan bu son gelişmeleirn ardından gram altın ve çeyrek altın fiyatlarında yaşanan bu son tabloyu tüm detayları ile aktarıyoruz. 

SON DAKİKA ALTIN FİYATLARI

Uluslararası piyasalarda ons altın yeniden bir 1700 Dolar bandının üzerinde tırmandı. Bir önceki işlem gününde 1690 dolar bandının gerisine kadar gerileyen ons altın yakaladığı yükselme ivmesi ile ilk eşik olarak 1700 dolar bandını daha sonra ise 1710 dolar bandını gördü. ONS altın fiyatları şu sıralarda ise 1713 Dolar bandında yer alıyor. 

Türkiye piyasasında oluşan altın fiyatlarında ise son durum şu şekilde;

Gram altın haftanın son işlem gününün ilk işlem saatlerinde 390 TL bandında yer alıyor. 

Çeyrek altın ise yakaladığı yükselme trendinin ardından yeni günde 644 TL seviyesinden işlem görüyor. 

Haftanın son işlem gününde Cumhuriyet altını 2 bin 627 TL, 22 ayar bileziğin gram fiyatı 357 TL, tam altın 2 bin 579 TL, yarım altın 1289 TL, reşat altın 2 bin 573 TL, gremse altın 6 bin 449 TL ve hamit altın ise 2 bin 573 TL'den işlem görüyor. 

Uzmanlar ons altın değerlendirmelerinde aşağı yönlü hareketlenmelerde 1708 ile 1700 seviyelerini yukarı tırmanışlarda ise 1720 dolar seviyelerini işaret ediyorlar. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)