Altın Fiyatlarında Düşüş Hareketi Tekrar Başladı! Canlı Altın Fiyatları Ne Kadar?

Altın piyasasının kalbinin attığı Kapalıçarşı’dan altın fiyatları ile bilgiler kamuoyuna yansımaya başladı.

Altın Fiyatlarında Düşüş Hareketi Tekrar Başladı! Canlı Altın Fiyatları Ne Kadar?
Altın piyasasının kalbinin attığı Kapalıçarşı’dan altın fiyatları ile bilgiler kamuoyuna yansımaya başladı. Günün ilk ışıkları ile birlikte canlı ve güncel altın fiyatlarında ise düşüş devam ediyor. Yatırımını altın yönünde gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar için analistler bu gün gram altında 399,42 liralık alış fiyatına gerileme ile düşüş hareketinin gündeme geldiğini belirttiler.

Gram Altın Fiyatında Değişim


Gram altın fiyatı 22 Şubat sabahında 400 lira fiyat sınırında başladı. Saat 07:30’da kaydedilen verilerde gram altın alış fiyatı 400 lira olarak grafiklere yansırken, 09:00 suların yaklaşılırken fiyat 399 lira bandına düşüş yaşadı. Çeyrek altın ise aynı şekilde düşüş yönü ile piyasanın gündemine geldi.

Dün 640 lira alış fiyatı ve 655 lira satış fiyatı ile tablolarda yerine alan çeyrek altın fiyatları bugün düşüşe geçtiler. Yani ve canlı çeyrek altın fiyatları ile alışta 653 lira, satış fiyatında ise 677 lira oldular. Bu düşüş ile çeyrek altın yönüne yatırım gerçekleştirenler bekledikleri getiriyi elde edemediler.


Yarım ve Cumhuriyet Altın Fiyatları


Yarım altın fiyatları ele alındığında dün gelen verilere göre 1.310 lira alış fiyatı ve 1.357 lira satış fiyatı piyasaya hakimdi. 22 Şubat sabahında ise yarım altın alış fiyatı 1.304 lira, satış fiyatı ise 1.352 lira olarak belirlendi. Bu açıdan yarım altın cephesinde de sabah saatlerinde düşüş hareketi mevcut oldu. Altın fiyatlarında her tip için ani düşüşler gündeme gelirken, analistler gün içinde saatlik fiyat hareketlerinin yakından takip edilmesi gerektiğini belirtiyorlar.

Bu sabah Cumhuriyet altını alış fiyatı 2.601 lira, satış fiyatı ise 2.685 lira olarak grafiklere yansıdı. Dün tablolara yansıyan rakamlarda ise alış fiyatı 2.657 lira ve satış fiyatı 2.697 lira olarak şekillenmişti. Bu iki gün verileri karşılaştırıldığında cumhuriyet altını tarafından hızlı bir fiyat düşüşü görüntüleniyor.
Yorumlar (0)