Altın Fiyatlarında Son Dakika Hareketliği: 100 Günlük Hareketli Ortalama Kırıldı!

Altın fiyatlarında yaşanan hareketlilik tüm hızı ile devam ediyor. Gelen veri akışı ile anlık olarak son derece sert bir yükseliş ile yukarı ve aşağı yönlü hareketler gösteren altın fiyatları için yeni uyarı geldi. Altın fiyatlarında kritik teknik seviye kırıldı! Altın fiyatları neden düştü, düşmeye devam eder mi, 2021'de altın ne olur, 2021 yıl sonu altın tahmini ne kadar?

Altın Fiyatlarında Son Dakika Hareketliği: 100 Günlük Hareketli Ortalama Kırıldı!

Elinde altını olanlar, bu yaz düğün yapacaklar, altın almayı düşünenler ve altın yatırımı konusunda karar vermeye çalışanlar tarafından yakından takip edilen altın fiyatları hızla değişmeye devam ediyor. 

Hem yukarı hem de aşağı yönlü son derece agresif hareketler gösteren altın fiyatları yönünü son günlerde yine aşağı yönlü çevirmişti. 

ALTIN FİYATLARINDA TEKNİK KIRILMA: 100 GÜNLÜK HAREKETLİ ORTALAMA KIRILDI! 

Altın fiyatlarında yaşanan son gelişmelerin ardından ne yazık ki elinde altını olanlara kötü haber geldi. Altın yatırımcısı için büyük önem taşıyan ve altında yönü belirlemesi açısından büyük önem taşıyan 100 günlük hareketli ortalama kırıldı. 

2020 senesinde gösterdiği hızlı yükseliş performansı ve 540 lirayı aşan gram altın fiyatı ile son 10 senenin en yüksek primi ile yatırımcılarının yüzünü güldüren altın fiyatları 2021 yılının ilk haftasını ise ne yazık ki son derece sert satış baskısı ile kırılma yaşayarak kapattı. 

Açıklanan rakamlara göre altın fiyatları 2021 yılının ilk haftasını yüzde 3 değer kaybı ile 1.849 dolar seviyesinden kapattı. Yaşanan düşüş ile beraber altın fiyatları açısından en kritik teknik seviyelerinden biri olarak kabul edilen 100 günlük hareketlik ortalama da kırılmış oldu. 

EMTİA KAN KAYBI YAŞADI: ALTIN'IN YANI SIRA GÜMÜŞ VE PALADYUM DA DÜŞTÜ! 

Yaşanan düşüşün ardından gözler diğer emtialara çevrilirken 2020 yılında yaşadığı değer artışı ile yatırımcıların dikkatini çekmeyi başaran gümüş ve paladyum fiyatları da geriledi. 

ALTIN FİYATLARI NEDEN DÜŞTÜ?

Altın fiyatlarında yaşanan düşüş yatırımcısının endişelenmesine neden olurken yaşanan sert düşüşün en önemli nedeni yaşanan hızlı yükselişin ardından son derece yoğun bir şekilde başlatılan kar satışları olarak gösterildi. 

Yükselen altın fiyatlarını fırsata çevirmek isteyen yatırımcıların yoğun satışa başlaması ile beraber altın fiyatlarında gerileme yaşandı. Buna ek olarak dolar endeksi verisinde yaşanan hızlı toparlanma, teknik veri akışında emtiaların lehine yaşanan gelişmeler, koranavirüs salgını sürecinde aşılanan kişi sayısının her gün artması, Amerika'da yapılan senato seçimleri sonrası büyük kaos oluşmasına neden olan belirsizliğin ortadan kalkması ve altının beklenen yükseliş trendini bir türlü yakalayamaması altın fiyatlarını düşürdü. 

Altın fiyatları tekrar düşecek endişesi yaşayan yatırımcılar yaşanan her yükselişi satış fırsatı olarak görmeye başlayınca yükselen altın fiyatları aynı hızda düşmeye başladı. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)