Altın Güne Nasıl Başladı! 15 Aralık Gram Altın, Çeyrek Altın Fiyat Tablosu

ABD'nin Türkiye'ye yaptırımları, Covid-19 salgın gelişmeleri, aşı çalışmaları altın fiyatlarını doğrudan etkiliyor.

Altın Güne Nasıl Başladı! 15 Aralık Gram Altın, Çeyrek Altın Fiyat Tablosu

ABD'nin Türkiye'ye yaptırımları, Covid-19 salgın gelişmeleri, aşı çalışmaları altın fiyatlarını doğrudan etkiliyor. Peki altın fiyatları yeni güne nasıl başladı? İşte altın fiyatlarında son durum

Altın yeni haftanın ilk işlem gününe değer kaybı ile başladı. Geçtiğimiz hafta içerisinde küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler ve artan endişe ortamı kapsamında değer kazanan altın, yeni haftada düşme eğiliminde bulunuyor. Altın haftanın ikinci günü olan 15 Aralık tarihine de düşme trendi ile girdi. 

ALTIN YÖNÜNÜ AŞAĞIYA ÇEVİRDİ

ONS altın fiyatları 1800 dolar bandının altına düştükten sonra ABD ile Çin arasında yaşanan kısa süreli gerilim, Covid-19 gelişmeleri ile yeni bir yükselme trendi yakalamıştı. Altın fiyatlarında yaşanan bu yükselme trendi kısa geçtiğimiz hafta sonuna kadar devam etti ve ons altın 1650 dolar bandının üzerinde çıktı. Ancak hafta başında yaşanan küresel gelişmeler ve yatırımcıların risk iştahlarının artması nedeniyle altın fiyatları yeniden geri çekildi. 

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Haftanın ikinci işlem gününe altın fiyatları aşağı yönlü trend ile başladı. Küresel piyasalarda ons altın 1827 dolar bandından işlem görüyor. Ons altının geri çekilmesi sonrası oluşan fiyat tablosu ise şu şekilde;

* Gram altın yeni güne 461 TL'den başladı.

* Çeyrek altın ise 762 TL seviyesinden işlem görüyor. 

* Cumhuriyet altını 3 bin 104 TL'den satılıyor. 

* 22 ayar bileziğin gram fiyatı ise 422 TL

UZMANLARIN ALTIN DEĞERLENDİRMELERİ

Para piyasaları uzmanları altın fiyatlarına dair değerlendirmelerinde 1850 dolar bandı ile 1800 dolar seviyelerinin kritik eşik görüyorlar. Altının yeni bir yükselme trendinden ilk izlenecek hedefin 1850 dolar olduğunu ifade eden uzmanlar geri çekilişlerde ise 1800 bandının takip edileceğini belirttiler.

Emlak365.com

Yorumlar (0)