Altın Güne Nasıl Başladı? Gram Altın, Çeyrek Altın Kaç TL Oldu?

Altın fiyatları son dönemlerde yeni bir hareketlenme içerisinde.

Altın Güne Nasıl Başladı? Gram Altın, Çeyrek Altın Kaç TL Oldu?
Altın fiyatları son dönemlerde yeni bir hareketlenme içerisinde. Aşı çalışmaları ve salgının yeni boyut kazanması altın fiyatlarını doğrudan etkiledi. Altın fiyatlarında oluşan son tablo haberimizde.

Altın fiyatları aşı çalışmaları ve alınan başarılı sonuçlar kapsamında geri çekilme hareketleri sergilemişti. Geçtiğimiz hafta içerisinde aşı çalışmalarına bağlı olarak ons altın fiyatlarının düştüğü ve uzmanların kritik eşik gösterdikleri 1800 dolar bandına yaklaştığı görüldü. Yeni haftada ise salgına dair son gelişmeler altın fiyatlarında seyri değiştirdi.

ALTIN FİYATLARINDA YENİ YÖN YUKARI

Altın fiyatları koronavirüs salgınına dair gelen son açıklamalarla yönünü yukarı çevirdi.  İngiltere'den gelen açıklamalarda virüsün mutasyona uğradığı ve yeni virüsün daha hızlı yayıldığına dair açıklamalarda yeni bir endişe ortamının oluşmasına neden oldu. Çok sayıda ülke İngiltere'ye olan uçuşlarını durdurdu. Salgına ilişkin yaşanan son gelişmelerin ardından ons altın fiyatları yükseldi.

Küresel piyasalarda geçtiğimiz hafta 1817 dolar bandını gören altın yeni haftanın ikinci işlem gününde ise 1876 dolar bandına kadar çıktı. Uzmanlar yukarı yönlü hareketlerde ilk olarak 1850 dolar bandının izleneceğini bildirmişlerdi. Uzmanların altının yukarı yönlü hareketinde izlenecek seviyenin 1900 dolar bandı olduğunu açıkladılar. Altın fiyatlarına ilişkin bu değerlendirmelerin ve ekonomik göstergeler sonrasında altın fiyatlarında son durum şu şekilde;

Gram altın haftanın ikinci işlem gününe 461 TL'den başladı.

Çeyrek altın ise ilk işlem saatlerinde 763 TL seviyesinden giriş yaptı.
Yorumlar (0)